”WYŁĄCZ HEJT – WŁĄCZ SZACUNEK”

W miniony weekend na Auli Politechniki Częstochowskiej odbyła się inauguracja kampanii „Wyłącz Hejt, Włącz Szacunek”. Organizowana we współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie, Politechniką Częstochowską i Fundacją Eltrox Razem Bezpieczniej, kampania ma na celu przeciwdziałanie hejtowi i mowie nienawiści. Pan Komendant Miejski Policji w Częstochowie oraz Prezydent Miasta Częstochowa, Krzysztof Matyjaszczyk, objęli wydarzenie swoim patronatem.

Konferencja składała się z trzech głównych części. Pierwsza obejmowała przedstawienie założeń kampanii wraz ze spotami filmowymi. Następnie odbyła się konferencja z udziałem ekspertów i ambasadorów akcji, takich jak Pan Aleksander Klepacz, artysta muzyczny; Pan Kamil Kuździeń, sportowiec, bokser wagi średniej; Pan Kuba Bociąga, podróżnik i wokalista Zespołu Ampera; Pani Justyna Wilk, pedagog szkolny; Pan Adam Pietrulewicz, lekarz psychiatra; oraz Pani dr inż. Katarzyna Brendzel, absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Podczas panelu dyskusyjnego goście mogli dowiedzieć się, kim jest hejter, jakie są konsekwencje prawne hejtu, a przede wszystkim jak reagować i walczyć z tym zjawiskiem. Na zakończenie, odbyły się także wykłady zrealizowane przez wykładowców politechniki.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLASKA CZESTOCHOWA 

Udostępnij post: