”BUGAJSKA BIS” PODPISANA

Miasto podpisało umowę na realizację projektu i budowy tzw. Bugajskiej bis, z wsparciem finansowym z Funduszu Inwestycji Strategicznych

URUCHOMIENIE NIECZYNNYCH ZJAZDÓW BOCZNYCH Z DK-91

Od dziś (30 marca) , zostaną uruchomione nieczynne dotąd zjazdy boczne z DK-91, czyli połączenia z ulicami Powstańców Śląskich, Zamenhofa, Ossowskiego, Przerwy – Tetmajera, Brzozową i Okrzei.

KOLEJAMI ŚLĄSKIMI Z KATOWIC DO ZAKOPNAEGO!

Koleje Śląskie ponownie uruchamiają pociąg o nazwie Sprinter Ornak, który będzie przewozić turystów z Śląska do Zakopanego. To specjalna oferta przygotowana przez tę spółkę kolejową na długie, wiosenne weekendy.

WYBRANO WYKONAWCĘ WĘZŁA NA BUGAJSKIEJ!

Częstochowa wkrótce zyska węzeł drogowy łączący Gierkówkę z drogą krajową nr 46, co powinno przyczynić się do zmniejszenia korków na trasie do Olsztyna oraz w kierunku Łodzi i Warszawy. Budowa „Bugajskiego Bisu” zbliża się coraz szybciej. Wybrano wykonawcę, a wkrótce podpisana zostanie umowa.

POGOTOWIE ZYSKAŁO DWIE NOWE KARETKI!

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie rozszerzyła swoje zasoby o dwie nowe karetki pogotowia wraz z dodatkowym wyposażeniem, co wzmocni system ratownictwa medycznego w mieście i jego okolicach. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł prawie 1,3 miliona złotych.

CZĘSTOCHOWSKA SIEĆ TRAMWAJOWA KOŃCZY 65 LAT!

Z okazji 65. rocznicy istnienia częstochowskiej sieci tramwajowej, miejski przewoźnik zdecydował się zorganizować Dzień Otwarty Zajezdni, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

DROGA NR 2014S WĄSOSZ-KULE-NOWA WIEŚ ODDANA DO UŻYTKU!

W styczniu 2023 roku w Kłobucku ówczesny starosta Henryk Kiepura oraz wicestarosta Zdzisława Kall podpisali umowę dotyczącą przebudowy drogi łączącej Wąsosz z Kulami. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego na realizację tego przedsięwzięcia, rozpoczęto prace nad modernizacją drogi.

ROZBUDOWA SIECI TRAMWAJOWEJ Z PĘTLA NA KUKUCZKI

Rozbudowa linii tramwajowej do Parkitki została uwzględniona w programie FEnIKS na lata 2021-2027, co otwiera możliwość realizacji tego istotnego przedsięwzięcia. Jednakże, aby poprawić funkcjonowanie komunikacji miejskiej, konieczne będzie podjęcie dodatkowych działań.

PROTEST ROLNIKÓW, SPORE UTRUDNIENIA W MIEŚCIE (WIDEO)

Protestujący rolnicy znowu wyjechali na drogi powiatu częstochowskiego oraz ulice miasta Częstochowy, gromadząc około 600 ciągników w samym sercu miasta. Ich liczba obejmowała nie tylko rolników z obszaru powiatu częstochowskiego, ale także z powiatów myszkowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego.

UKRADLI DWA ROWERY SPOD GALERII HANDLOWEJ

W minionym tygodniu do komendy policji w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości około 7000 złotych. Przedmioty zostały skradzione spod galerii handlowej przy Alei Najświętszej Marii Panny.

OPŁAKANY STAN DRÓG W POWIECIE KŁOBUCKIM

Po zimie drogi powiatu kłobuckiego pozostają w opłakanym stanie, budząc niezadowolenie kierowców i mieszkańców. Nie ma znaczenia, czy jest to w gminie czy na krajowej trasie – problem dotyka każdego obszaru zarządzania drogami.

KOLUMNY POJAZDÓW WOJSKOWYCH W CZĘSTOCHOWIE

Od poniedziałku 12 lutego do końca maja na drogach w Częstochowie, ale również na terenie niemal całego kraju oczekuje się zwiększonego ruchu kolumn pojazdów wojskowych związanych z planowanymi wojskowymi ćwiczeniami o kryptonimach STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które zostały zaplanowane zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

NOWE RONDO ”BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW”

Na najnowszym rondzie, które powstało na skrzyżowaniu ulic Głównej, św. Barbary i św. Jadwigi, teraz widnieje nazwa Błogosławionej Rodziny Ulmów – taka decyzja została podjęta przez radnych Częstochowy podczas ostatniej sesji.

UWAGA! STRAJK ROLNIKÓW (09.02), MOŻLIWE UTRUDNIENIA NA DK43 I DW494

W nadchodzący piątek, 9 lutego, na obszarze powiatu kłobuckiego planowane są protesty rolników, co może prowadzić do znacznego utrudnienia i opóźnienia ruchu pojazdów na dwóch ważnych trasach komunikacyjnych. Prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym będą szczególnie dotkliwe w godzinach od 9:00 do 14:00.

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 70 KM/H PRZEZ CO STRACIŁ PRAWO JAZDY

W ostatnim zdarzeniu na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kierowcę luksusowego jaguara, który nie tylko znacząco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, ale również stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, stracił prawo jazdy, a do swojego konta wpisał punkty karne.

CZY POWSTANIE SIEĆ DRÓG O ŁĄCZNEJ DŁUGOŚCI 240 KM DLA ROWERZYSTÓW?

Częstochowska sieć dróg dla rowerzystów stale jest rozbudowywana. Powstają kolejne inicjatywy na 2024 rok. Według deklaracji społecznego konsultanta ds. infrastruktury rowerowej, planowana jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż Alei Jana Pawła II, rozciągająca się od Rynku Wieluńskiego do ulicy Pułaskiego. Projekt ten ma na celu zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla cyklistów.

PRZEJAZDY KOLEJAMI ŚLĄSKIMI ZA 1 ZŁ W FERIE

Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia będą mogły podróżować z regionalnym przewoźnikiem na specjalnych warunkach – za symboliczną złotówkę. Inicjatywa ta została przygotowana na ferie przez Koleje Śląskie, z inicjatywy Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego.