PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

KANDYDAT KO STARTUJE NA PREZYDENTA CZĘSTOCHOWY

Radny z partii KO, Łukasz Banaś, ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Częstochowy, zgodnie z informacją przekazaną przez lokalnych przedstawicieli partii. Wśród jego obietnic wyborczych znajdują się propozycje takie jak bezpłatne badania profilaktyczne, darmowa komunikacja dla uczących się dzieci oraz budowa stadionu dla klubu Raków.

KOBIETY W CENTRUM: WALKA Z LUKĄ PŁACOWĄ

Dnia 11 lutego, członkinie oraz sympatycy stowarzyszenia ”Kobiet w Centrum” wspólnie zorganizowali wydarzenie mające na celu zwrócenie uwagi na problem luki płacowej, który nadal dotyka wiele krajów, w tym Polskę.

PRZETARG NA OGRÓDEK GASTRONOMICZNY NA BIEGANIE

Centrum Usług Komunalnych poinformowało o rozpoczęciu procesu przetargowego dotyczącego dzierżawy fragmentu nieruchomości na Placu Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Ogłoszenie przetargu nieograniczonego zostało dokonane przez dyrektora Centrum, dotyczy dzierżawy części nieruchomości oznaczonej jako działka nr 93/2, należącej do Gminy Miasta Częstochowa.

OD DZIŚ NOWA PŁACA MINIMALNA

Od dziś (01.01.2024). minimalne wynagrodzenie za pracę zostało podniesione do kwoty 4242 zł, a stawka godzinowa to 27,70 zł. To pierwsza z planowanych podwyżek płacy minimalnej w tym roku. Kolejna zaplanowana jest na lipiec, kiedy to minimalne wynagrodzenie wyniesie 4300 zł, a stawka godzinowa wzrośnie do 28,10 zł.

SEJM PRZYJĄŁ KRAJOWY PLAN ODBUDOWY

Posłowie zagłosowali w wtorkowy wieczór za przyjęciem ustawy dotyczącej ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej w sprawie zwiększenia zasobów własnych Unii Europejskiej (czyli powszechnie znanego Funduszu Odbudowy). Za

RZĄD ZAPOWIEDZIAŁ NOWE OBOSTRZENIA

Ograniczenia w sklepach i przemieszczaniu się, zamknięte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, przedszkola, żłobki, markety meblowe i budowlane oraz obiekty sportowe. To nowe obostrzenia obowiązujące od 27