PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.

ŚWINKA W CENTRUM MIASTA! WZBUDZIŁA ZAINTERESOWANIE PRZECHODNIÓW

Wczorajszego wieczoru, około godziny 19:00, mieszkańcy Częstochowy mieli niezwykłą okazję zobaczyć niecodziennego gościa w samym centrum miasta. Na ulicy Kopernika pojawiła się nietypowa postać – świnka, która spodobała się przechodniom i wzbudziła zdziwienie.

UWAGA! STRAJK ROLNIKÓW (09.02), MOŻLIWE UTRUDNIENIA NA DK43 I DW494

W nadchodzący piątek, 9 lutego, na obszarze powiatu kłobuckiego planowane są protesty rolników, co może prowadzić do znacznego utrudnienia i opóźnienia ruchu pojazdów na dwóch ważnych trasach komunikacyjnych. Prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym będą szczególnie dotkliwe w godzinach od 9:00 do 14:00.

CZY POWSTANIE SIEĆ DRÓG O ŁĄCZNEJ DŁUGOŚCI 240 KM DLA ROWERZYSTÓW?

Częstochowska sieć dróg dla rowerzystów stale jest rozbudowywana. Powstają kolejne inicjatywy na 2024 rok. Według deklaracji społecznego konsultanta ds. infrastruktury rowerowej, planowana jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż Alei Jana Pawła II, rozciągająca się od Rynku Wieluńskiego do ulicy Pułaskiego. Projekt ten ma na celu zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla cyklistów.

PRZEJAZDY KOLEJAMI ŚLĄSKIMI ZA 1 ZŁ W FERIE

Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia będą mogły podróżować z regionalnym przewoźnikiem na specjalnych warunkach – za symboliczną złotówkę. Inicjatywa ta została przygotowana na ferie przez Koleje Śląskie, z inicjatywy Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego.

CAŁKOWICIE NOWY PLAC BIEGAŃSKIEGO [WIZUALIZACJE] [WIDEO]

Wizualizacja planowanych zmian, zaprezentowana przez przedstawicieli Grupy Verso w Urzędzie Miasta, odpowiada na pytanie dotyczące przyszłych koncepcji jego wyglądu. Rozpracowanie programu funkcjonalno-przestrzennego i określenie kierunków rewitalizacji dla nowej inwestycji stanowi punkt wyjścia do ubiegania się o fundusze unijne.

BALET APHKAZETI JUŻ NIEDŁUGO W FILHARMONII

Miłośnicy sztuki i kultury w Polsce mają teraz wyjątkową szansę na przeżycie niezapomnianego widowiska, które łączy tradycję baletu gruzińskiego z potęgą dźwięku orkiestry i chóru. Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI wraz z chórem i orkiestrą na żywo wyrusza w trasę po naszym kraju, obiecując niezwykłe przeżycia dla wszystkich widzów.

PRZETARG NA OGRÓDEK GASTRONOMICZNY NA BIEGANIE

Centrum Usług Komunalnych poinformowało o rozpoczęciu procesu przetargowego dotyczącego dzierżawy fragmentu nieruchomości na Placu Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Ogłoszenie przetargu nieograniczonego zostało dokonane przez dyrektora Centrum, dotyczy dzierżawy części nieruchomości oznaczonej jako działka nr 93/2, należącej do Gminy Miasta Częstochowa.

SYLWESTER NA BIEGANIE

Plenerowa sylwestrowa impreza na placu Biegańskiego w Częstochowie była największym wydarzeniem noworocznym, gromadząc lokalnych mieszkańców i turystów. Koncert Brathanków, a także występy lokalnych zespołów Cizzz Band i Music Astronauts, zapewniły energiczny początek Nowego Roku.

BRATHANKI ZAGRAJĄ NA NOWY ROK

Tradycyjna Noc Sylwestrowa na placu Biegańskiego już od lat przyciąga mieszkańców Częstochowy. Tym razem zespół Brathanki będzie gwiazdą wieczoru, obiecując niezapomnianą muzyczną ucztę.

SYLWESTER CZĘSTOCHOWA: ORGANIZACJA RUCHU

Miejska impreza sylwestrowa na Bieganie rozpocznie się o godzinie 21 w dniu 31 grudnia. W związku z tym wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu, obowiązujące od godziny 21.00 w niedzielę, 31 grudnia, do godziny 2.00 w poniedziałek, 1 stycznia.

ZMIANY W TVP – NOWE ”WIADOMOŚCI”

W środę wieczorem widzowie mieli okazję zobaczyć nietypowe „Wiadomości” TVP, gdzie o godzinie 19:30 Marek Czyż przedstawił oświadczenie, zapowiadając swoją rolę jako nowego prowadzącego. W trakcie tego komunikatu podkreślił, że widzowie mają prawo oczekiwać wyjaśnień związanych ze zmianami w programie.

GRUZIŃSKI BALET APHKHAZETI W CZĘSTOCHOWIE

Miłośnicy sztuki i kultury w Polsce mają szansę na wyjątkowe przeżycie, gdyż Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI wraz z chórem i orkiestrą na żywo wyrusza w trasę po naszym kraju.

BASENY W CZĘSTOCHOWIE OTWARTE OD 1 CZERWCA

Urząd miasta w Częstochowie informuje, że od 1 czerwca w mieście ma otworzyć się część basenów. Jest to świetna informacja dla osób korzystających z pływalni