33.34°C Częstochowa
Copy of Minaturka - 2021-08-01T215846.962

DARMOWA MAMOGRAFIA

Panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, które realizowane będą w Częstochowie 12, 13 i 16 sierpnia. Jeżeli spełniasz kryteria wiekowe – przyjdź, zbadaj się i zyskaj spokój. Możecie zachęcić bliskie osoby w podobnym wieku, aby również skorzystali z tej szansy.

Copy of Minaturka - 2021-07-01T104240.234

DARMOWE ZAJĘCIA RUCHOWE – GALERIA JURAJSKA

Galeria Jurajska oraz działający w niej fitness club Calypso ruszają z cyklem otwartych i bezpłatnych warsztatów ruchowych dla dorosłych i dzieci, które mają pomóc w powrocie do formy po serii lockdownów. Pierwsze zajęcia już w ten piątek, 2 lipca.

Copy of Minaturka - 2021-05-17T104818.957

RUSZYŁY ZAPISY NA SZCZEPIENIA – MŁODZIEŻ

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat. Przed samym szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz, który można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie.

Copy of Minaturka - 2021-05-13T095459.415

ZBADAJ SIĘ W GALERII JURAJSKIEJ – DARMOWA DIAGNOSTYKA

Już w najbliższy piątek i sobotę (14-15 maja), w godz. Od 10.00 do 18.00 będzie można w Galerii Jurajskiej wykonać całkowicie bezpłatnie i bez skierowania kilkanaście najważniejszych badań diagnostycznych, w tym m.in. na Helicobacter pylori, boreliozę i przeciwciała COVID-19! Z badań może skorzystać KAŻDY, kto ukończył 18 rok życia.

Copy of Minaturka - 2021-05-12T111136.258

BASENY W CZĘSTOCHOWIE OTWARTE OD 1 CZERWCA

Na takie wieści od ponad roku czekało wielu mieszkańców. Jak poinformował Urząd Miasta, w Częstochowie przygotowywane są do uruchomienia baseny MOSiR-u przy alei Niepodległości oraz pływalnia Sienkiewicz. Zacznie ponownie działać też basen w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego.

Copy of Minaturka - 2021-05-04T214807.676

CZĘSTOCHOWA: ”AKTYWNA WIOSNA” – KONKURS Z NAGRODAMI

Kampania prowadzona jest w formie konkursu. Każdy kto weźmie w niej udział i dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, na rolkach lub przyjdzie z kijami do nordic walking otrzyma punkty. Jeśli uczestniczce i uczestnikowi towarzyszyć będzie rodzic lub opiekun – jego punktacja zostanie podwojona. Na najbardziej aktywnych uczestników, klasy i placówki czekają nagrody.

Copy of Minaturka (88)

NIE MOŻNA WYBRAĆ RODZAJU SZCZEPIONKI

Na tym etapie szczepień nie przewidujemy, aby pacjent sam mógł wybrać, którym z preparatów zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19 – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że wszystkie dostępne na naszym rynku szczepionki są bezpieczne i skuteczne.

Copy of Minaturka (68)

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Copy of Minaturka (13)

OBOSTRZENIA PRZEDŁUŻONE (WYJĄTKI)

Dzisiaj mamy pierwszy dzień, gdy mamy zmniejszenie liczby osób hospitalizowanych. To apoguem trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w poprzednich tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale.

Copy of Minaturka (59)

Dr Basiukiewicz: NALEŻY NATYCHMIAST ZAKOŃCZYĆ LOCKDOWN

Szkoły należy otwierać natychmiast, tak samo, jak lockdown należy zakończyć natychmiast, ponieważ nie ma żadnych badań naukowych, które by potwierdzały, że lockdown ma jakiś wpływ na rozprzestrzenienie się epidemii – przekonywał w „Gościu Wydarzeń” dr Paweł Basiukiewicz

Copy of Minaturka (56)

KĘDZIERSKI: ”Z PADNEMIĄ POLSKA PRZEGRAŁA”

Mamy tragiczną śmiertelność drugiej jesiennej fali, prawdopodobnie będziemy mieli tragedię obecnej wiosennej fali, ale informacje, że naprawdę było źle, docierają z ponad miesięcznym opóźnieniem, kiedy ludzie już przestają tym żyć.

Copy of Minaturka (10)

Minister Zdrowia przedłuża lockdown

Minister zdrowia przedłużył obostrzenia. Podczas konferencji minister zdrowia poinformował o przedłużeniu obostrzeń, które początkowo miały obowiązywać ...

Copy of Minaturka (6)

NOWE OBOSTRZENIA!

RZĄD ZAPOWIEDZIAŁ NOWE OBOSTRZENIA Ograniczenia w sklepach i przemieszczaniu się, zamknięte zakłady fryzjerski ...

Minaturka (21)

NOWE OBOSTRZENIA

NOWE OBOSTRZENIA! ''JEŚLI TEN RUCH NIE SPOWODUJE SPOWOLNIENIA III FALI TO KOLEJNE KROKI TO BĘDZIE TYPOWY LOCKD ...

Minaturka (17)

NOWE ALARMUJĄCE DANE!

NOWE ALARMUJĄCE DANE! Mamy 25 052 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrow ...

Minaturka

WNIOSKI O IN VITRO

WNIOSKI O IN VITRO WNIOSKI O IN VITRO  W Częstochowie złożone zostały wnioski o dofinansowanie procedury zapł ...

COVID

ROCZNICA COVID-19

ROCZNICA COVID-19 Dziś (04.03.2021) mija dokładnie rok od pierwszego przypadku zakażonego wirusem w Polsce. Przez ten rok przeżyliśmy drastyczne w ...

Shopping Basket