W NIECAŁE 12 GODZIN AŻ TRZY ZDARZENIA DROGOWE Z UDZIAŁEM PIESZYCH!

W ciągu niespełna 12 godzin miały miejsce trzy zdarzenia drogowe z udziałem pieszych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w tych obszarach! Pamiętajmy, że pieszy jest słabiej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w przypadku kolizji z pojazdem praktycznie nie ma szans na uniknięcie obrażeń!

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 20:20 w Częstochowie, przy ulicy Ogrodowej, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Według wstępnych ustaleń policji z Wydziału Ruchu Drogowego, 42-letni kierowca Fiata Seicento nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniemu mężczyźnie, który przechodził przez przejście. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Dzisiaj, tuż po godzinie 5:00 na ulicy Alei Pokoju w Częstochowie, kierujący Volkswagenem potrącił kobietę przechodzącą przez pasy, kiedy skręcał w lewo. Piesza z powodu odniesionych obrażeń również trafiła do szpitala. Natomiast przed godziną 8:00 na ulicy Ułańskiej w Częstochowie, 12-letnia dziewczynka została potrącona przez pojazd. Na szczęście dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń.

ŹRÓDŁO: POLICJA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.