TRZECIA KOBIETA W HISTORII CZĘSTOCHOWY ZOSTANIE PREZYDENTEM MIASTA?

Małgorzata Terrero-Rozmus, kandydatka z listy komitetu wyborczego "Wybieram Częstochowę", wystartowała w wyścigu o urząd prezydenta Częstochowy. Jest znana wśród mieszkańców miasta jako aktywistka społeczna i ekolog.

„Urodziłam się w Częstochowie, ale także wybrałam to miasto” – podkreśliła Terrero-Rozmus.

„W naszej agendzie priorytetem jest rozwój szkół i uczelni w Częstochowie. Chcemy mocno wspierać lokalny sport, zwłaszcza na poziomie amatorskim i w niższych ligach. Bezpieczeństwo na drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych to dla nas sprawa najważniejsza. Zależy nam na ochronie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Częstochowy oraz na promowaniu naszej regionalnej i narodowej tożsamości. Pragniemy uczciwej i przejrzystej polityki, wolnej od nepotyzmu i partyjniactwa. Dążymy do tego, aby kluczowe stanowiska w samorządzie obsadzane były przez fachowców, a nie przez polityków. Uważamy to za kluczowe dla właściwego rozwoju miasta” – zapowiedzieli członkowie „Wybieram Częstochowę!”.

Jeśli Małgorzata Terrero-Rozmus zostanie wybrana na prezydenta Częstochowy, będzie trzecią kobietą w historii miasta na tym stanowisku. Dotychczas jednak żadna z pań nie pełniła tej funkcji przez pełną kadencję.

ŹRÓDŁO:MEDIA

(fot. MTR/FB/Maja Wytrzymała/Grupa Elanex)

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.