TRWAJĄ PRACE NA DROGACH, MOŻLIWE UTRUDNIENIA

W tym tygodniu na ulicach Częstochowy trwa intensywna praca mająca na celu poprawę stanu dróg.

Przeprowadzane są prace związane z równaniem nawierzchni oraz remontami dróg. Dodatkowo usuwane są chwasty i zamiatane trudno dostępne miejsca.

Od 16 marca prowadzone są prace równania dróg przy użyciu technologii ,,Patcher”, która pozwala na kompleksową renowację nawierzchni w jednym procesie. Roboty te obejmują obszary takie jak Lisińce, Wyczerpy i Stradom, co może skutkować pewnymi utrudnieniami w ruchu.

Od 20 marca rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Jesiennej, alei Pokoju, ul. Olszyńskiej oraz na ul. Szpitalnej. Prace te będą prowadzone do 22 marca, przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Do 22 marca planowane jest także odtwarzanie oznakowania poziomego, ze szczególnym uwzględnieniem strefy płatnego parkowania oraz miejsc dla kierowców z niepełnosprawnościami.

Do 24 marca w ramach bieżącego utrzymania dróg przewidziane są prace takie jak usuwanie chwastów, samosiejek oraz piasku i żwiru w trudno dostępnych miejscach, które nie mogą być dotarte przez zamiatarki.

Apelujemy o ostrożność na drogach w przypadku napotkania utrudnień w ruchu.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.