Trudności, z którymi mierzą się młodzi rodzice

Reklama

Na Politechnice Częstochowskiej odbyło się Forum '24, które skupiło się na wyzwaniach społecznych i ekologicznych, a także umożliwiło młodym wymianę poglądów i udział w praktycznych warsztatach wspierających równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

W dniach 14-15 listopada odbyło się FORUM ’24 IX Konferencja Naukowa „Młodzi rodzice wobec wyzwań przyszłości. Praca, mieszkanie, zdrowie, bezpieczeństwo i ekologia. Science 2 Business” w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wydarzenie, stanowiące kontynuację cyklu konferencji „Smart City”, zostało zorganizowane przez ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską oraz Smart Green City Lab.

Forum’24 skupiło się na kluczowych wyzwaniach społecznych, gospodarczych i ekologicznych Częstochowy. W wydarzeniu uczestniczyli studenci i młodzież z miejscowych szkół ponadpodstawowych, takich jak ZS im. B. Prusa, VII LO im. M. Kopernika, V LO im. A. Mickiewicza, II LO im. R. Traugutta oraz Technikum STM Szkoły Twórczego Myślenia. Uczestnicy mieli okazję wymieniać poglądy i zapoznawać się z perspektywami młodego pokolenia na różne istotne zagadnienia.

Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie, zwrócił uwagę na znaczenie wydarzenia podczas inauguracyjnej przemowy. Uczelnia, znana ze współpracy z sektorem biznesowym, po raz kolejny zorganizowała Targi EXPO, gdzie można było porozmawiać z firmami współpracującymi z nauką i zobaczyć nowinki techniczne. Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak VOLVO CAR CZĘSTOCHOWA, ARKADIA BHP, DEFRO ENERGY Sp. z o.o., ARSANIT oraz BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

Program pierwszego dnia konferencji obejmował warsztaty, które miały na celu praktyczne wsparcie dla młodych rodzin, skupiając się na zarządzaniu stresem, rozwiązywaniu konfliktów oraz rozwijaniu umiejętności przydatnych w życiu zawodowym i osobistym. Drugiego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach, takich jak rola wody w życiu człowieka, prowadzonym przez EnviBioTeam, oraz warsztatach z zarządzania stresem. Zajęcia z przedsiębiorczości i zarządzania czasem miały pomóc młodym w osiągnięciu równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Organizatorzy liczą, że współpraca uczestników konferencji Smart City doprowadzi do stworzenia projektów możliwych do wdrożenia w Częstochowie, co przyczyni się do poprawy lokalnych warunków społeczno-gospodarczych, jak podkreślił dr Michał Dziadkiewicz z Wydziału Zarządzania PCz.

Gośćmi specjalnymi konferencji byli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Senator RP Wojciech Konieczny oraz wicewojewoda śląski Adam Zaczkowski. Honorowymi patronami byli prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz rektor Politechniki Częstochowskiej dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz.

Źródło: Urząd Miasta Częstochowy

FOTO: Grzegorz Skowronek / UM

Udostępnij post:

Reklama

Młodzieżowy spektakl „Sekret” o uzależnieniach

Młodzież uczestnicząca w programie profilaktycznym „Przyszłość a Ty” zaprezentuje 21 marca 2025 roku w Częstochowie spektakl „Sekret” w reżyserii Grzegorza Jacha, poruszający problematykę uzależnień wśród młodych ludzi.

Srebrny sukces Częstochowy w Taekwondo

8 i 9 marca w Eindhoven odbył się turniej Dutch Open G2, który zgromadził aż 1300 zawodników z całego świata, nie zabrakło „naszych” – Natana Kantorysińskiego i Glorii Perygi.

Zastępczy przystanek Srebrna-Rondo

Uruchomiony będzie zastępczy przystanek dla linii 26 i skorygowana trasa objazdowa, obejmująca m.in. al. Kościuszki i al. Najświętszej Maryi Panny.

Obowiązek zgłoszenia schronu lub ukrycia

Właściciele i zarządcy budowli ochronnych w Częstochowie muszą zgłosić je do Urzędu Miasta do 1 kwietnia 2025 roku zgodnie z nową ustawą o ochronie ludności.