SYLWESTER NA BIEGANIE

Plenerowa sylwestrowa impreza na placu Biegańskiego w Częstochowie była największym wydarzeniem noworocznym, gromadząc lokalnych mieszkańców i turystów. Koncert Brathanków, a także występy lokalnych zespołów Cizzz Band i Music Astronauts, zapewniły energiczny początek Nowego Roku.

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, Cizzz Band o godzinie 21 rozpoczął sylwestrowy wieczór na scenie, dostarczając energii swoimi żywiołowymi wykonaniami przebojów. Następnie wystąpił zespół Music Astronauts, prezentując różnorodne wersje światowych i rodzimych hitów, w tym utwory francuskiej wokalistki Jain czy klasyki Maanamu.

Sylwester w Częstochowie był szczególny, skupiając uwagę na artystkach, zwłaszcza Brathankach, gdzie główną wokalistką jest Agnieszka Dyk. Jej występ wprowadził bawiących się w Nowy Rok, a na scenie pojawiły się również prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Po północy Brathanki kontynuowały koncert, nie zawiedziono fanów, którzy czekali na ich największe przeboje.

Prezydent Matyjaszczyk wcześniej spędził sylwestrowy wieczór z publicznością w Filharmonii Częstochowskiej, gdzie odbył się koncert klasycznych przebojów wiedeńskich. Lekkie, rozrywkowe utwory z oper, operetek, musicali i wodewili zostały zaśpiewane przez klasycznych wokalistów pod batutą Adama Klocka.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

FOTO: ŁUKASZ KOLEWIŃSKI UM

PEŁNA RELACJA ZDJĘCIOWA: UM

Udostępnij post: