SKOŃCZYŁY SIĘ PIENIĄDZE NA PENSJE! HUTA CZĘSTOCHOWA ”STOI”.

Pracownicy huty w Częstochowie zostali skierowani na przymusowy urlop. Pod znakiem zapytania staje również wypłata ich pensji. Kryzys w branży spowodował, że Huta Liberty Częstochowa musiała zawiesić swoją produkcję. W obliczu tej sytuacji prezydent Częstochowy zwrócił się apelem do rządu o pomoc.

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, podkreślił potrzebę wsparcia dla hutników, pisząc: „W obliczu kryzysu w sektorze stalowym w Europie, Huta Liberty ponownie potrzebuje wsparcia i mądrych decyzji ze strony rządu. Zakład wstrzymał produkcję, a rezerwy inwestora, które m.in. gwarantowały wynagrodzenia w czasie przymusowego urlopu, zostały wyczerpane. Konieczne jest natychmiastowe uzyskanie dostępu do kapitału obrotowego, który mógłby być zapewniony przez polskie instytucje finansowe” – czytamy w jego apelu.

Huta Liberty w Częstochowie zawiesiła działalność na początku tego roku. Początkowo planowano wznowienie produkcji 14 stycznia, potem mówiono o lutym, a teraz w marcu powrót do normalności wydaje się być nadal odległy. Dotychczas pracownicy, których jest około 1000, otrzymywali wynagrodzenie, jednak spółka nie jest już w stanie kontynuować tych wypłat.

„Z naszej lokalnej perspektywy najważniejszy jest sukces tego zakładu, który dysponuje ogromnym potencjałem – utrzymanie miejsc pracy, zapewnienie pracownikom godziwego wynagrodzenia, na rzecz dobra przedsiębiorstwa, lokalnej gospodarki i całej branży. Jednak stawką jest coś o wiele ważniejszego. Chodzi o przyszłość polskiego i europejskiego hutnictwa” – podkreślił prezydent Częstochowy w swoim apelu.

ŹRÓDŁO: MEDIA

FOTO: Grzegorz Skowronek / Agencja Wyborcza.pl

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.