PROTESTY ROLNIKÓW ODBĘDĄ SIĘ 20 MARCA W POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM!

Jutro, tj. 20 marca, na obszarze powiatu częstochowskiego planowane są protesty rolników w siedmiu lokalizacjach: Częstochowie, Wyrazowie, Rudnikach, Kościelcu, Mykanowie oraz w Świętej Annie.

Zaleca się rozważne planowanie podróży, zwłaszcza dla kierowców ciężarówek, którzy powinni rozważyć skorzystanie z alternatywnych tras. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie będą monitorować sytuację i dbać o bezpieczeństwo na drogach.

W związku z zaplanowanymi protestami rolników, w powiecie częstochowskim spodziewać się należy znacznych utrudnień w ruchu w godzinach od 7:00 do 19:00 w następujących miejscach:

  • Rondo w Wyrazowie, przy DK nr 46, zjazd na A1,
  • Skrzyżowanie Alei Wojska Polskiego z ulicą Warszawską w Częstochowie,
  • Rudniki, DK nr 91C (okolice stacji paliw),
  • Rondo w Kościelcu, przy zjeździe na A1,
  • Rondo w Mykanowie, przy Urzędzie Gminy,
  • Rondo w Świętej Annie,
  • DK nr 43 w kierunku Kłobucka, w rejonie zjazdu na A1.

Zalecane jest poszukiwanie alternatywnych tras, zwłaszcza dla kierowców pojazdów ciężarowych. Mieszkańcy powiatu muszą być świadomi możliwych utrudnień na drodze w wymienionych lokalizacjach. Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!