PREZYDENT MATYJASZCZYK POINFORMOWAŁ, ŻE WYSTARTUJE Z KOMITETU LEWICY

Krzysztof Matyjaszczyk, urzędujący prezydent Częstochowy z ramienia Lewicy ogłosił w poniedziałek swój udział w nadchodzących wyborach samorządowych, deklarując walkę o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta. Jego kandydatura zostanie zgłoszona przez komitet Lewicy.

Pod hasłem „Lepsza Częstochowa”, Matyjaszczyk wyznaczył priorytety na przyszłą kadencję, skupiając się na poprawie opieki zdrowotnej, zwiększeniu liczby dobrze płatnych miejsc pracy oraz lepszej opiece nad seniorami.

Wcześniej, kilka dni temu, został zarejestrowany komitet wyborczy wyborców „Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk”, jednak prezydent nie ujawniał wcześniej, czy będzie kandydatem tego komitetu, czy też będzie startował jako przedstawiciel Lewicy.

Matyjaszczyk wyjaśnił decyzję, mówiąc: „To nie było kwestią długiego namysłu, nie było nad czym się zastanawiać. Starałem się być kandydatem reprezentującym różnorodne środowiska, dlatego dopiero teraz podaję informację, że kandyduję z komitetu Lewicy”. Dodatkowo wspomniał o wcześniejszych rozmowach na szczeblu warszawskim, gdzie omawiano potencjalne wspólne starty do samorządów, co wpłynęło na jego ostateczną decyzję.

W kontekście innego komitetu noszącego jego imię i nazwisko, Matyjaszczyk podkreślił, że jest to środowisko, które wspierał i z którym blisko współpracuje przez całą kadencję. Wyraził również swoje życzenia dla kandydatów tego komitetu, mając nadzieję na ich sukces w wyborach do Rady Miasta.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.