POWRÓT AUTOBUSÓW NA ALEJE WOJSKA POLSKIEGO [LISTA AUTOBUSÓW I TRAS]

Otwarcie przebudowanego odcinka DK-91, które nastąpi w środę, przyniesie wiele zmian w organizacji komunikacji autobusowej. Od przyszłej soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy.

Wraz z otwarciem przebudowanego odcinka alei Wojska Polskiego od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej, planowane są następujące zmiany na liniach autobusowych:

Linia nr 10: Trasa zostaje przywrócona na trasę BŁESZNO – PARKITKA SZPITAL.

Linia nr 12: Pierwotna trasa przez aleję Najświętszej Maryi Panny, Galerię Jurajską oraz aleję Wojska Polskiego zostaje przywrócona na odcinku RAKÓW DWORZEC PKP – DWORZEC PKS. W kierunku Rakowa autobusy pojadą trasą zmienioną od przystanku „Okrzei” przez ulice Bohaterów Katynia i Rakowską do ul. Limanowskiego. Dodatkowo, w Gnaszynie linia będzie przedłużona do pętli GNASZYN DWORZEC PKP, a część kursów pojedzie dalej – do przystanku SZYBOWA.

Linia nr 20: Trasa pozostaje na BRZEZINY – WYCZERPY OSIEDLE, a na odcinku od Ronda Trzech Krzyży do węzła „Estakada” zostaje przywrócona pierwotna trasa przez rejon placu Daszyńskiego, Galerię Jurajską oraz aleję Wojska Polskiego.

Linia nr 23: Trasa zostaje przywrócona na trasę REJTANA – DŹBÓW KSSE SKORKI.

Linia nr 24: Trasa zostaje przywrócona na trasę JESIENNA – KUKUCZKI, przy czym w kierunku ul. Jesiennej obowiązuje trasa zmieniona od przystanku „Okrzei” przez ul. Bohaterów Katynia do skrzyżowania z ulicami Rakowską i Jesienną.

Linia nr 27: Trasa pozostaje bez zmian, jednak w związku z niskim zapotrzebowaniem na przewozy, w soboty i niedziele niemal wszystkie kursy w dzielnicy Zawodzie zostaną skrócone do przystanku ŻUŻLOWA. Odcinek w kierunku KSSE Kusięcka i Legionów obsłużą tylko linie 11 i 35.

Linia nr 31: Trasa powraca na swoją podstawową trasę na odcinku CMENTARZ KOMUNALNY – ESTAKADA (przez Zawodzie), a następnie przez aleję Pokoju do pętli RAKÓW DWORZEC PKP. Od węzła „Estakada” kursy w dni robocze w godzinach szczytu oraz pojedyncze kursy w pozostałych okresach otrzymają nowy przebieg: al. Wojska Polskiego (powrót: Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – RAKÓW DWORZEC PKP – al. Pokoju) – Bugajska – KRĘCIWILK.

Linia nr 32: Trasa powraca na swoją podstawową trasę na odcinku STARA GORZELNIA / WIELKOBORSKA – ESTAKADA, przez II Aleję, Galerię Jurajską i aleję Wojska Polskiego, następnie przez aleję Pokoju, Raków Dworzec PKP, ulice Łukasińskiego, Okrzei i Limanowskiego do pętli STADION RAKÓW (wspólna pętla z linią tramwajową nr 3).

Linia nr 34: Nowa linia autobusowa na trasie: DROGOWCÓW – Drogowców – al. Jana Pawła II – Warszawska – Pl. Daszyńskiego – Ogrodowa – Krakowska (powrót: Wróblewskiego – Kanał Kohna – Mirowska – Pl. Daszyńskiego – Mirowska – Nadrzeczna) – al. Wojska Polskiego – Bugajska – KRĘCIWILK. Linia nr 34 zastąpi na ul. Drogowców linię 23 (przywróconą na ul. Rejtana) oraz linie 31 i 58 na ul. Bugajskiej. Obsługę Kręciwilka zapewnią kursy nowej linii 34 oraz niektóre kursy linii 31.

Linia nr 35: Pozostaje w relacji LEGIONÓW/KSSE KUSIĘCKA – ZAJEZDNIA MPK, jednak pojedzie ulicą Jesienną i aleją 11 Listopada zamiast Bohaterów Katynia.

Linie nr 53, 65 i 68: Powrócą na przebudowaną aleję Wojska Polskiego, kursując do przystanku ZAJEZDNIA MPK.

Linie zastępcze nr 39, 58, 92, 100 i 124 zostaną zlikwidowane.

Zachęcamy do zapoznania się w najbliższych dniach z nowymi rozkładami jazdy tych linii, które pojawią się na podstronie miejskiego portalu.

Na podstawie informacji: UM Częstochowa

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.