PONAD 240 TYSIĘCY NA POPRAWĘ JAKOŚCI POWIETRZA

Częstochowa została wyróżniona w konkursie dla gmin województwa śląskiego o nazwie „Inicjatywa Antysmogowa” i otrzymała dofinansowanie w wysokości 248 tysięcy złotych na zakup elektrycznego pojazdu wyposażonego w analizatory zanieczyszczeń.

Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy, Zbigniew Niesmaczny, osobiście odebrał czek potwierdzający przyznanie środków z Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza podczas ceremonii w Katowicach.

Niesmaczny poinformował, że wniosek złożony przez służby Prezydenta Częstochowy został zatwierdzony, co umożliwi zakup mobilnego laboratorium wyposażonego w urządzenia do monitorowania palenisk.

Dzięki temu dofinansowaniu pojawiła się możliwość utworzenia w Częstochowie, szczególnie w Straży Miejskiej, komórki EKOPATROLU, na wzór innych miast, która będzie odpowiedzialna za szybką reakcję na zgłoszenia dotyczące zanieczyszczeń środowiska.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podkreślił, że walka o czyste powietrze jest jednym z głównych priorytetów miasta od wielu lat. Dodał, że wiele działań zostało podjętych w celu ograniczenia niskiej emisji, takich jak inwestycje w ekologiczny transport zbiorowy, termomodernizacje budynków oraz projekty związane z odnawialnymi źródłami energii.

Doposażenie komórki EKOPATROLU w elektryczny samochód, drona, urządzenie pomiarowe pyłu oraz analizator gazów umożliwi kompleksowe monitorowanie powietrza i kontrolę instalacji zanieczyszczających środowisko.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!