OD DZIŚ NA TERENIE CZĘSTOCHOWY DZIAŁA POGOTOWIE PRZECIWPOWODZIOWE

Wynikająca z intensywnych opadów deszczu oraz przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzece Stradomce i Kanale Ulgi Kucelinka, a także podniesienie się poziomu wód w okolicznych gminach i niekorzystne prognozy pogodowe na nadchodzące dni, Prezydent Miasta Częstochowy zdecydował o wprowadzeniu stanu gotowości przeciwpowodziowej, który będzie obowiązywał od 6 lutego br.

W związku z tym, oprócz standardowych zadań wykonywanych przez Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (działającego całodobowo na zlecenie Prezydenta i Starosty), poszczególne wydziały Urzędu oraz jednostki podległe Prezydentowi podejmą dodatkowe działania, zgodnie z założeniami „Planu Operacyjnego ochrony przed powodzią”.

Obecnie wody na rzekach w Częstochowie nie przekroczyły stanów alarmowych, co oznacza, że nie ma potrzeby ogłaszania alarmu powodziowego w naszym mieście. Zdaniem Rafała Kusala, naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta, większość lokalnych zalanych obszarów wynika z ograniczeń w odprowadzaniu deszczów przez miejską sieć kanalizacyjną.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA 

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.