OD 22.12.2023 DK-91 DROŻNA POMIĘDZY AL. JANA PAWŁA II A UL. LEGIONÓW

22 grudnia w godzinach porannych nastąpi otwarcie dla ruchu kolejnego odcinka nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli swobodnie podróżować odcinkiem "gierkówki" od al. Jana Pawła II do ul. Legionów w obu kierunkach.

Skrzyżowanie z ul. Legionów z ronda pod obiektem mostowym zostanie również udostępnione do użytku. Ruch pozostanie aktywny na zjeździe w kierunku Galerii Jurajskiej, a także zostanie uruchomiony wyjazd od strony Galerii.

Warto zaznaczyć, że zostanie odblokowany wjazd i wyjazd z Zawodzia-Dąbia przez DK-91, a uciążliwy objazd przez ulice Złotą i Srebrną przestanie obowiązywać. Wróci do pierwotnej organizacji ruchu, gdzie ul. Mirowska ma pierwszeństwo.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podkreśla: „Wykonawca robót drogowych na DK-91 walczy z czasem, dokładając wszelkich starań, by jak najszybciej trasa była przejezdna. Jeszcze przed świętami – tam, gdzie to możliwe – chcieliśmy puścić ruch, bo każde otwarte skrzyżowanie, każdy fragment przebudowanej drogi oddany do użytku, to zawsze duża ulga dla kierowców, którym przy tej okazji chcę podziękować za cierpliwość i zrozumienie w trakcie trwania całej budowy. Wasze wsparcie jest niezwykle ważne dla pomyślnego zakończenia tej strategicznej dla miasta inwestycji.”

Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg uzupełnia informacje, dodając: „Przejazd aleją Wojska Polskiego w kierunku południowym będzie odbywał się poprzez nawrotkę w alei Jana Pawła II z uwagi na to, że włączenie i dalszy ruch na udrożnionym odcinku odbywać się będzie wciąż jednym pasem. Przejazd w ciągu alei Wojska Polskiego w kierunku północnym będzie odbywał się bez konieczności dodatkowych manewrów. Zachowajmy ostrożność i patrzmy na znaki informujące o czasowej organizacji ruchu.”

ŹRÓDŁO; UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.