MORAWIECKI: DRUGI RAZ BYM TEGO NIE ZROBIŁ

„Gdybym mógł cofnąć czas, drugi raz bym tego nie zrobił” – wyznał Morawiecki, nawiązując do decyzji podjętych w okresie lockdownu. Te słowa padły w kontekście debaty nad udzieleniem wotum zaufania jego rządowi, która zakończyła się niepowodzeniem.

W trakcie debaty nad wotum zaufania, były premier skupił się na refleksji nad decyzjami podjętymi w czasie pandemii. W szczególności wyraził żal z powodu krótkotrwałego zamknięcia parków, lasów oraz cmentarzy w okresie 1 listopada. „Żałuję tego błędu, i gdybym mógł cofnąć czas, drugi raz bym tego nie zrobił” – podkreślił.

Po burzliwej debacie w Sejmie, gdzie padły zarzuty dotyczące zarządzania kryzysem pandemicznym, przyszło moment głosowania. Rząd Mateusza Morawieckiego nie zdołał zebrać sejmowej większości, co oznaczało koniec ośmioletniego okresu rządów Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczętego 16 listopada 2015 r. wraz z zaprzysiężeniem rządu Beaty Szydło.

W wyniku głosowania nad udzieleniem wotum zaufania rządowi, wynik był jednoznaczny: za — 190, przeciw — 266. Nikt się nie wstrzymał. Zatem Mateusz Morawiecki zakończył swoją kadencję jako premier, stając się jednym z symboli końca okresu rządów poprzedniej ekipy politycznej.

Udostępnij post: