MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.

Incydent miał miejsce w ostatni poniedziałek, 26 lutego, około godziny 20:30. Podczas patrolowania rejonu Starego Miasta w Częstochowie, strażnicy miejscy zostali poinformowani przez świadka o dwóch mężczyznach, którzy kłócili się na Starym Mieście. Jedna z osób miał przy sobie długą maczetę. Świadek podał rysopis jednego z mężczyzn i wskazał, w którą stronę uciekli.

Strażnicy miejscy natychmiast udali się w kierunku wskazanym przez świadka i zauważyli podejrzanego mężczyznę w okolicy placu Daszyńskiego. Gdy mężczyzna zauważył patrol, zaczął szybko oddalać się, trzymając w ręku maczetę, którą machał we wszystkie strony.

Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie relacjonuje: „Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę i przejęli około 50-centymetrową maczetę. Podczas kontroli ujawniono także około 20-centymetrowy nóż. Zachowanie mężczyzny było nieprzewidywalne. Wezwano pogotowie ratunkowe”. Policja w Częstochowie prowadzi dochodzenie w sprawie.

Udostępnij post: