LIST GRATULACYJNY DLA SIERŻ. JAKUBA FIUTY ORAZ TOMASZA MISZCZYKA ZA ODWAGĘ

Podczas interwencji przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie, dzielnicowi podjęli walkę o życie nieprzytomnej kobiety.

Dyżurny komisariatu VI w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o kobiecie potrzebującej natychmiastowej pomocy. Na miejsce, przy przystanku przy ul. Jagiellońskiej, szybko przybyli dzielnicowi – st. sierż. Jakub Fiuty i sierż. Tomasz Miszczyk. Po ocenie stanu poszkodowanej, która była nieprzytomna i nie oddychała, natychmiast przystąpili do działania. Przeprowadzili resuscytację do czasu przybycia wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dzięki szybkiej interwencji kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przewieziona do szpitala.

Kilka godzin później dyżurny komisariatu VI otrzymał podziękowania od lekarza pogotowia ratunkowego, który również był na miejscu: „Chciałbym wyrazić uznanie dla Policjantów, którzy 25 marca 2024 roku podjęli działania ratunkowe jako pierwsi na miejscu zdarzenia. Ich odwaga i umiejętności umożliwiły pacjentce przetransportowanie do szpitala z własną akcją serca. To znacznie zwiększyło jej szanse na przeżycie.”

ŹRÓDŁO: POLICJA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!