LINIE 39, 53, 58, 65 I 68 TYMCZASOWO ZMIENIAJĄ KURS!

Z powodu zmian w organizacji ruchu drogowego od środy (21 lutego) do piątku (23 lutego), kilka autobusów kursujących na terenie Rakowa i Błeszna będzie musiało zmienić swoje trasy.

Według informacji przekazanych przez Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli, planowane są tymczasowe modyfikacje w kursowaniu następujących linii:

  • Linia nr 39 będzie zmieniać trasę w obu kierunkach, rozpoczynając jazdę od Zajezdni MPK, a następnie kontynuując przez aleje Niepodległości i Wojska Polskiego do Bugajskiej, aż do Kręciwilka.

  • Linie nr 53, 58, 65 i 68, kierując się w stronę gmin Olsztyn i Poczesna, będą kursować przez aleje Niepodległości, 11 Listopada, Zesłańców Sybiru i Bohaterów Katynia, a następnie skręcą w lewo łącznikiem prowadzącym do alei Wojska Polskiego i dalej w prawo w kierunku skrzyżowania z ulicą Bugajską. Trasa powrotna do Zajezdni MPK będzie prowadzić bezpośrednio aleją Wojska Polskiego, a następnie skręci w lewo w kierunku alei Niepodległości, pod estakadą.

W związku z powyższymi zmianami, na alei Wojska Polskiego zostaną uruchomione dodatkowe przystanki:

  • W kierunku Katowic: CH JAGIELLOŃCZYCY oraz OKRZEI (tylko dla linii 39), a także MIRECKIEGO i RAKOWSKA (dla linii 39 i linii podmiejskich).
  • W kierunku centrum: RAKOWSKA i MIRECKIEGO. Kolejnym przystankiem będzie ESTAKADA na alei Niepodległości.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post: