KOLEJNE BLOKI TBS DO BUDOWY

Pierwszy budynek nowego osiedla będzie miał cztery kondygnacje i będzie zawierał dwadzieścia trzy funkcjonalne mieszkania, w tym jedno-, dwu- i trzypokojowe, włączając w to dwa mieszkania przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Jeśli prace potoczą się zgodnie z harmonogramem, blok powinien być gotowy do użytku w przyszłym roku. Wszyscy zainteresowani najmem mieszkania, którzy pomyślnie przeszli proces kwalifikacji i wpłacili wymaganą kwotę partycypacji, mają już zawartą pełną umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który udzielił ZGM TBS kredytu na realizację projektu.

Nie zwalniamy tempa, ponieważ w Częstochowie nadal istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju mieszkania. Warto pamiętać, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, dlatego TBS stanowi odpowiedź na potrzeby wielu mieszkańców Częstochowy. Nasze budynki będą atrakcyjne, nowoczesne i starannie zaprojektowane, z uwzględnieniem przestrzeni i ekologii. Łącznie planujemy zaproponować blisko 400 mieszkań w systemie najmu czynszowego – powiedział Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Wczoraj Zakład Gospodarki Mieszkaniowej złożył wniosek o promesę kredytu na kolejny budynek w dzielnicy Parkitka, a procedura przetargowa na jego budowę zostanie ogłoszona do połowy kwietnia. Ponadto, oczekują na przetargi na zaprojektowanie trzeciego i czwartego budynku nowego osiedla w ramach najmu czynszowego.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.