KOLEJAMI ŚLĄSKIMI Z KATOWIC DO ZAKOPNAEGO!

Koleje Śląskie ponownie uruchamiają pociąg o nazwie Sprinter Ornak, który będzie przewozić turystów z Śląska do Zakopanego. To specjalna oferta przygotowana przez tę spółkę kolejową na długie, wiosenne weekendy.

„Pociąg Sprinter Ornak będzie kursował w okresie długich weekendów: od 1 do 5 maja oraz od 30 maja do 2 czerwca. Wybierając podróż pociągiem, podróżni unikną korków na autostradzie czy też na zakopiance” – powiedział Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich.

Na tej trasie pasażerów z Śląska będzie przewoził popularny pociąg „FLIRT”, który ma 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować bez konieczności przesiadek, co zapewni wygodną podróż. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57.

Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego. Decydujący był również głos pasażerów, dla których Zakopane jest atrakcyjnym turystycznym kierunkiem – wyjaśnił Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Ceny biletów będą konkurencyjne w porównaniu z kosztami podróży samochodem ze Śląska do Zakopanego. Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Istnieje także oferta „Tam i z powrotem taniej”, gdzie cena wynosi 66,14 zł. Jeszcze korzystniejsze ceny będą dostępne dla podróżnych kupujących bilety przez kanały elektroniczne i biletomaty – w tych przypadkach ceny wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.

ŹRODŁO/ FOTO: KOLEJE ŚLĄSKIE

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!