DWOJE DZIECI CUDEM USZŁA Z ŻYCIEM NA PASACH [WIDEO]

Na jednym z przejść dla pieszych doszło do dramatycznej sytuacji, gdy kierowca opla nie zatrzymał się przed pasami, mimo że przebiegające dzieci miały zielone światło do przejścia.

Cudem udało im się uniknąć tragedii, uciekając przed nadjeżdżającym pojazdem. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

Do tej pory na śląskich drogach odnotowano kilkanaście wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których niektórzy zginęli, a inni odnieśli poważne obrażenia. Z tego powodu śląska policja postanowiła apelować do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Policja przypomina, że zawsze należy zwalniać przed przejściem dla pieszych i uważnie obserwować jego okolice. Kierowcy powinni być gotowi ustąpić pierwszeństwa pieszym, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo zaznaczono, że należy przewidywać zagrożenia, zwłaszcza jeśli widoczność na przejściu jest ograniczona przez przeszkody takie jak pojazdy, drzewa czy krzaki.

Wszyscy mieszkańcy są zaangażowani w wspólny wysiłek mający na celu zapobieganie tragicznym zdarzeniom na drogach. Bezpieczeństwo każdego z nas zależy od przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wzajemnego szacunku i troski o innych uczestników ruchu.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA/POLICJA Śląska

 

Udostępnij post: