DOM KSIĘCIA SPRZEDANY

Miasto zakończyło ostatnie formalności związane z przekazaniem zabytkowej kamienicy przy ul. Wolności 44 nowemu właścicielowi. Nabywca może już w pełni dysponować tą historyczną nieruchomością, za którą zapłacił 5 000 100 zł brutto. Po trzech nieudanych przetargach, "Dom Księcia" znalazł swojego nowego właściciela w wyniku rokowań, zakończonych 15 września tego roku.

Zgodnie z warunkami ogłoszenia o rokowaniach, umowa notarialna przeniesienia własności nieruchomości musiała zostać podpisana do 15 grudnia 2023 r. Kupujący miał możliwość uregulowania ceny jednorazowo lub w dwóch ratach – pierwsza rata przed zawarciem aktu notarialnego, a druga do 30 września 2024 r. Cena wywoławcza wynosiła 5 mln zł, a zakończone rokowania potwierdziły sumę 5 000 100 zł, którą nabywca zobowiązał się uregulować w ratach.

Nowy rozdział w historii „Domu Księcia” zaczyna się zakończeniem formalności, otwierając przed nowym właścicielem szerokie możliwości związane z tą wyjątkową kamienicą.

 

FOTO: arc UMC/Piotr Ciastek/Katarzyna Gwara

Udostępnij post:

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.

REMONT W BIBLIOTECE

Od 11 czerwca w budynku Biblioteki Publicznej przy al. NMP 22 niedostępna będzie m.in. Czytelnia Główna ze stanowiskami komputerowymi. Wypożyczalnia na parterze działa bez zmian.

NOWY DYREKTOR MIEJSKIEGO SZPITALA ZESPOLONEGO

Beata Szafraniec została wskazana przez komisję konkursową na dyrektorkę Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Jest absolwentką prawa, a od ponad 10 lat jest związana z działalnością zarządczą w ochronie zdrowia.