CZĘSTOCHOWIANKA ZDOBYŁA SREBRNY MEDAL NA ZAWODACH ŚWIATA W BELGII

W dniach 16-17 marca 2024 roku w malowniczym Lommel w Belgii odbyły się emocjonujące zawody Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim G2.

To wydarzenie przyciągnęło uwagę nie tylko fanów sztuk walki, ale także entuzjastów sportu z całego świata, zgromadzając imponującą liczbę 1500 zawodników.

Wśród tych utalentowanych uczestników znalazła się Gloria Peryga, reprezentująca klub Kantor Częstochowa, która sięgnęła po srebrny medal w kategorii Kadet. Jej droga do sukcesu była pełna wyzwań i determinacji.

W pierwszej walce Gloria stanęła naprzeciwko reprezentantki Francji, z którą uporała się pewnie, pokazując swoje umiejętności i determinację. Jednak to tylko początek jej niezwykłej przygody na belgijskich matach. W zaciętej walce półfinałowej, nasza częstochowianka musiała zmierzyć się z utalentowaną zawodniczką z Polski, jednak z determinacją i hartem ducha, udało się jej wyjść zwycięsko z tego starcia.

Finałowa walka przyniosła kolejne emocje i napięcie. Gloria stanęła do pojedynku z doświadczoną i utytułowaną zawodniczką z Francji. Mimo wytężonej walki i pełnego zaangażowania, ostatecznie musiała uznać wyższość swojej rywalki, zdobywając jednak zaszczytny srebrny medal.

Niezmiernie blisko podium był również Natan Kantorysinski, który ostatecznie zajął 9. miejsce, pokazując wysoki poziom umiejętności i determinacji.

Sukces częstochowian na międzynarodowej arenie sportowej nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy i wsparcia ze strony trenerów klubu Kantor Taekwondo Olimpijskie. To Robert Kantorysinski i Radosław Peryga byli tymi, którzy przygotowywali naszych zawodników do tego ważnego wydarzenia, kształtując ich umiejętności i wspierając w trudnych chwilach.

Srebrny medal Glorii Perygi stanowi doskonałe potwierdzenie talentu i determinacji młodych zawodników z Częstochowy, inspirując kolejne pokolenia do podążania za swoimi marzeniami i dążenia do osiągnięcia szczytów w swojej dyscyplinie sportowej.

ŹRÓDŁO: OD CZYTELNICZKI

Udostępnij post:

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.