AKCJA ”ZIMA” RATUJE BEZDOMNE OSOBY

W ostatnich dwóch nocach miała miejsce kolejna seria działań związanych z akcją "Zima", którą realizuje Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności.

Pierwsza wspólna akcja strażników miejskich i streetworkerów w roku kalendarzowym miała miejsce w nocy z 7 na 8 stycznia. Obszar obejmował 36 lokalizacji, gdzie zidentyfikowano 45 osób. Patrole były wyposażone w gorącą zupę, herbatę, śpiwory i kołdry, aby w razie potrzeby dostarczyć je potrzebującym. Informowano również o możliwości skorzystania z ogrzewalni, jadłodajni oraz placówek całodobowych. Wszystkie napotkane osoby otrzymały posiłki, a niektóre z nich również kołdry.

Kolejna noc, z 8 na 9 stycznia, przyniosła ponowne przeprowadzenie objazdu. Tym razem służby odwiedziły 39 miejsc, napotykając 54 osoby. Wydano 54 porcje gorącej żywności i herbaty, a także dostarczono 3 kołdry i 3 śpiwory.

Takie inicjatywy będą kontynuowane w trakcie kolejnych mroźnych nocy, a częstotliwość oraz zakres działań będą uzgadniane z różnymi służbami, takimi jak Straż Miejska, streetworkerzy i organizacje pozarządowe. Rekomendacje partnerów stanowią podstawę planowania i koordynacji działań przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Akcja „Zima” jest organizowana przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na obszarze Gminy Miasta Częstochowy, a koordynowana przez MOPS. Posiłki są przygotowywane przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”, a w patrolach udział biorą, oprócz strażników miejskich, streetworkerzy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „AGAPE”.

W obliczu obecnych mrozów ważne jest zwracanie szczególnej uwagi na sytuację osób bezdomnych i innych, przebywających na zewnątrz, którzy mogą potrzebować wsparcia i pomocy.

W przypadku potrzeby należy natychmiast informować służby, takie jak Straż Miejska (tel. 986), Sekcja ds. Przeciwdziałania Bezdomności MOPS (tel. 34 324 38 22), lub skorzystać z ogólnopolskiego numeru alarmowego 112. Dodatkowo, miejska ogrzewalnia przy ul. Sikorskiego 78a jest czynna całodobowo, zapewniając schronienie dla osób potrzebujących w każdej chwili.

ŹRÓDŁO: URZĄD MIASTA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.