300 DZIAŁEK Z METAMFETAMINĄ I MARIHUANĄ PRZEWOŻONYCH W VOLVO (20-LATEK I 26-LATEK ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM)

Kryminalni z Kłobucka rozpoczęli śledztwo po tym, jak odkryli podejrzane zachowanie dwóch osób, które mogły być w posiadaniu narkotyków. W miniony weekend ich podejrzenia zostały potwierdzone, gdy przeprowadzili akcję na jednym z osiedli w mieście.

Funkcjonariusze zauważyli samochód marki Volvo, który według informacji miał być używany przez osoby handlujące narkotykami. Po zatrzymaniu pojazdu, kierowca i pasażer zostali poddani kontroli. W trakcie próby zatrzymania, pasażer uciekł, pozbywając się przy tym różnych przedmiotów, w tym kurtki, wagi elektronicznej, pieniędzy i telefonu komórkowego.

Policjanci zatrzymali 20-latka, który został schwytany, a następnie przeszukano pojazd i jego kierowcę, 26-latka. Podczas kontroli znaleziono trzy woreczki strunowe z narkotykami, w tym metamfetaminą wystarczającą na ponad 300 działek oraz marihuaną.

Dodatkowo, kierowca został poddany badaniu na obecność alkoholu, które wykazało, że był trzeźwy. Jednak test na narkotyki wskazał, że mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych, co potwierdziły badania krwi.

Kierowca odpowiedzialny jest za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem narkotyków oraz posiadanie substancji nielegalnych. Natomiast pasażerowi zarzuca się posiadanie narkotyków. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd, a za popełnione przestępstwa grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA KŁOBUCK

Udostępnij post:

REMONT W BIBLIOTECE

Od 11 czerwca w budynku Biblioteki Publicznej przy al. NMP 22 niedostępna będzie m.in. Czytelnia Główna ze stanowiskami komputerowymi. Wypożyczalnia na parterze działa bez zmian.

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.