„Podczas rozmów z większością z 79 rodzin, których dzieci urodziły się dzięki programowi prowadzonemu przez Częstochowę, utwierdziłem się w przekonaniu, że nasza decyzja sprzed wielu lat była słuszna” – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. „Nasze działania wspierające starania o potomstwo nie tylko spełniają potrzeby rodziców, ale także przyczyniają się do zwiększenia liczby narodzin. Nie ma powodu, aby zmieniać coś, co tak dobrze funkcjonuje i stanowi wzór dla innych miast. Zapraszam więc kolejne pary do składania wniosków!”
Aby zakwalifikować się do udziału w programie „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Częstochowy”, pary muszą spełnić następujące kryteria:
- Wiek kobiety mieści się w przedziale od 20 do 40 lat (do 42 lat w przypadku stężenia AMH powyżej 0,7 ng/ml).
- Pary pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim.
- Są mieszkańcami Częstochowy.
- Poddały się wcześniejszym leczeniom niepłodności lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego.
- Zostały zakwalifikowane do leczenia przez Realizatora Programu zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.
Uczestnikom programu przysługuje jednorazowe dofinansowanie do zabiegu w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą pacjenci.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Wnioski oraz niezbędne oświadczenia są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta pod adresem https://www.czestochowa.pl/in-vitro.
ŹRÓDŁO: MIASTO CZĘSTOCHOWA