ZABEZPIECZ MIESZKANIE NA ŚWIĘTA

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia są powodem dla wielu z nas do wyjazdów, aby spędzić czas w gronie najbliższych. Dlatego, by ten okres pozostał w pamięci jako czas pełen radości, nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszych domów. To kluczowe, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z włamaniem.

W trakcie codziennych działań służb policyjnych, funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, patrolując ulice miast i miejscowości oraz edukując w kwestiach bezpieczeństwa na drogach. Wiele akcji edukacyjnych jest realizowanych, aby skutecznie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom.

Przypominamy:

Włamywacz zazwyczaj wybiera domy usytuowane w odległych, słabo oświetlonych miejscach, z łatwymi do sforsowania zabezpieczeniami, gdzie ryzyko zauważenia jest minimalne. Dlatego warto zainwestować w systemy alarmowe, monitoring, rolety antywłamaniowe, zamki z atestem i inne środki przeciwwłamaniowe. Kluczowe jest także odpowiednie oświetlenie terenu, ponieważ włamywacz unika miejsc dobrze doświetlonych.

Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, nie udostępniajmy publicznie informacji na temat naszej nieobecności, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Unikajmy publikowania wpisów czy zdjęć, które mogą ułatwić zadanie przestępcy chcącemu wykorzystać naszą nieobecność.

Nie dajmy złodziejom szans! Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu domu przed opuszczeniem go na czas wyjazdu.

ŹRÓDŁO: POLICJA SLASKA CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.

63 NAGRODY DLA MŁODYCH NAJZDOLNIEJSZYCH

Młodzi- zdolni: 63 nagrody, w tym 31 dla uczniów szkół podstawowych, 29 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 3 dla uczniów szkół technicznych.

JEDNODNIOWE OBJAZDY

W związku z organizacją wyścigu kolarskiego w sobotę (15 czerwca) autobusy linii 18 będą jeździły zmienioną trasą.