WŁADZE OLSZTYNA O INWESTYCJI: BUDOWA WĘZŁA ”BUGAJSKA BIS” POTRWA PONAD TRZY LATA

Planowana inwestycja "Bugajska Bis" o wartości 250 milionów złotych ma być zrealizowana w ciągu trzech następnych lat.

Umowa dotycząca tego ważnego projektu drogowego na DK91 oraz zjazdu na Olsztyn ma zostać podpisana w czwartek (28.03) przez przedstawicieli władz miasta, Ministerstwa Infrastruktury, dyrekcję MZD oraz wykonawcę wyłonionego w przetargu.

Tomasz Kucharski, burmistrz Olsztyna, określił tę inwestycję jako epokową i historyczną, podkreślając, że walka o zjazd na Olsztyn trwała od roku 2016. Dodał, że przetarg na tę kluczową inwestycję drogową został otwarty niedawno.

Ważność tej dużego i potrzebnego przedsięwzięcia drogowego podkreślił także Tomasz Kucharski w wywiadzie dla Radia Jura. Zaznaczył, że w trakcie budowy ruch prawdopodobnie skupi się na przedłużeniu ulicy Korfantego, co powinno zminimalizować dodatkowe niedogodności dla mieszkańców. Zjazd na Bugaj ma poprawić komunikację między Częstochową a jurajskimi gminami oraz strefą ekonomiczną.

Burmistrz przewiduje, że budowa potrwa ponad trzy lata. Dodatkowo, dwupoziomowe skrzyżowanie przy Bugajskiej będzie korzystne dla różnych sektorów, w tym ruchu miejskiego, transportu, firm i komunikacji publicznej. Oczekuje się poprawy bezpieczeństwa kierowców oraz poprawy standardów życia.

Tomasz Kucharski: Będzie służyło turystom, mieszkańcom. Będzie służyło firmom, które w strefie gospodarczej funkcjonują, poprawi bezpieczeństwo kierowców, poprawi standardy, jakość życia. Okaże się, że z Olsztyna do centrum Częstochowy jedzie się dużo szybciej niż z Grabówki, Parkitki czy z Lisińca, bo my w tej chwili jak się przebijemy przez przejazd kolejowy, to jedziemy do Częstochowy 8 minut, zachowując przepisową prędkość. Idealne połączenia między autobusami MPK a naszą bezpłatną gminną komunikacją, która obsługuje całą gminę Olsztyn.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA

Zachęcamy do przesłuchania pełnego wywiadu. 

Foto: czestochowa.pl

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.