WIZYTA WICEWOJEWODY ŚLĄSKIEGO: OMÓWIONO NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE NP: DROGOWE

20 marca w Częstochowie odbyło się spotkanie pierwszego wicewojewody Rafała Adamczyka z lokalnymi samorządowcami. Towarzyszyli mu eksperci z różnych dziedzin kluczowych dla spraw gminnych i powiatowych.

Specjaliści ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego omówili główne kierunki dotyczące kilku obszarów, w tym infrastruktury (zwłaszcza inwestycji drogowych), prawa, ochrony środowiska, transportu i komunikacji. Zapewnili również, że są gotowi na pytania, uwagi i wątpliwości burmistrzów i wójtów, zachęcając ich do bezpośredniego kontaktu z odpowiednimi resortami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

„Dzięki uprzejmości prezydenta Częstochowy możemy korzystać z infrastruktury Urzędu Miasta, aby dyskutować o kwestiach istotnych dla samorządów subregionu północnego” – powiedział na początku spotkania wicewojewoda Rafał Adamczyk.

„Nasze spotkanie było bardzo efektywne. Ważne jest, że szybko wymieniliśmy kontakty i zniwelowaliśmy dystans, który zwykle dzielił te dwie administracje. Potwierdza to również zaangażowanie pierwszego wicewojewody Rafała Adamczyka, który od kilku tygodni częściej odwiedza częstochowską delegaturę niż wszyscy jego poprzednicy razem wzięci. Dzięki tego rodzaju spotkaniom inicjowanym przez województwo będziemy mogli lepiej i szybciej reagować na zmiany zachodzące na linii rząd-samorząd” – skomentował prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Pierwszy wicewojewoda zapowiedział kolejne spotkania tego rodzaju. Pierwszym z nich będzie panel dyskusyjny zaplanowany na kwiecień, poświęcony zagadnieniom związanym z zagospodarowaniem przestrzennym.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.