WALKA O ŻYCIE ANASTAZJI: APEL O WSPARCIE DLA RODZINY!

"Anastazja ma szansę na wszystko, brakuje jej tylko środków, które pozwolą rodzicom na kontynuację jej leczenia" - mówi mama Anastazji.

Od chwili, kiedy świat tej rodziny został wstrząśnięty diagnozą krytycznej wady serca Anastazji, ich życie stało się nieustanną batalią o zdrowie i dobro córki. Przez wiele lat Anastazja przeszła niezliczone operacje, cewnikowania, a nawet trafiła pod procedurę ECMO, która okazała się ostateczną szansą na uratowanie życia. Niestety, choć walka była zacięta, nie przyniosła ona oczekiwanej ulgi. Zamiast tego, pozostawiła po sobie okrutne ślady, ograniczając sprawność Anastazji do minimum.

Anastazja, mimo swojego młodej wieku, musi zmagać się z wieloma trudnościami. Straciła część swojej sprawności, nie słyszy, nie mówi, a także zmaga się z brakiem równowagi na skutek utraty palców u rąk i stóp. To walka, którą niewątpliwie stawiają przed sobą jej rodzice, jednak obecnie stoi ona również przed społecznością, która może pomóc zmniejszyć cierpienie tej małej bohaterki.

Rodzina Anastazji stoi obecnie przed niezwykle trudną rzeczywistością. Koszty wizyt u specjalistów, leczenia oraz niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego przekraczają możliwości finansowe rodziny. Bez wsparcia z zewnątrz, Anastazja nie będzie miała szansy na normalne dzieciństwo, na chwile radości na placu zabaw czy na komunikację z własnymi rodzicami.

„Koszty leczenia, wizyt u specjalistów oraz sprzętu rehabilitacyjnego są nie do udźwignięcia dla naszej rodziny”, mówi mama Anastazji.

Apelujemy zatem do serc i empatii naszej społeczności. Każdy gest wsparcia, każda darowizna, może sprawić, że Anastazja będzie miała szansę na lepsze jutro.

„Anastazja ma szansę na wszystko – to czego tylko jej brakuje to środki, które pozwolą rodzicom na kontynuację jej leczenia” – dodaje mama.

Razem możemy dać Anastazji szansę na normalność, na radość, na życie pełne dziecięcej beztroski. Apelujemy o wsparcie i pomoc w tej trudnej dla Anastazji i jej rodziny sytuacji.

Link do zbiórki Anastazji: www.nadziejadladzieci.pl/anastazja-purta

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.