UWAGA DZIKI NA DRODZE! ZWIERZYNA LEŚNA MOŻE POJAWIAĆ SIĘ TERAZ CZĘŚCIEJ NA ULICACH.

Policja apeluje do kierowców o większą ostrożność podczas podróży przez obszary, gdzie mogą pojawić się dzikie zwierzęta.

W ostatnim czasie odnotowano kilka incydentów związanych z obecnością zwierzyny na drogach powiatu lublinieckiego. Warto pamiętać, że zderzenie pojazdu z sarną lub dzikiem może mieć tragiczne konsekwencje, nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierowców i pasażerów.

Policjanci zachęcają do zachowania szczególnej czujności na drogach przebiegających w pobliżu lasów i przylegających do nich pól uprawnych. W samym tylko lutym doszło do siedmiu zderzeń z dzikimi zwierzętami na drogach powiatu lublinieckiego. Dlatego ważne jest, aby nie ignorować znaków drogowych ostrzegających o możliwości pojawienia się dzikiej zwierzyny na drodze lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Policja w Lublińcu ostrzega, że na drogach powiatu oraz w okolicach często można spotkać dziki, sarny, lisy i inne zwierzęta zamieszkujące tereny leśne.

Apelują do kierowców o większą uwagę podczas podróży przez te obszary. Zalecają także redukcję prędkości i zwracanie uwagi na wszelkie znaki ostrzegawcze.

ŹRÓDŁO: POLICJA LUBLINIEC

Udostępnij post:

DRUGI BLOK TBS NA PARKITCE – PRZETARG

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie ogłosił niedawno przetarg na budowę kolejnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach systemu TBS przy ulicy Łódzkiej.