URUCHOMIENIE NIECZYNNYCH ZJAZDÓW BOCZNYCH Z DK-91

Od dziś (30 marca) , zostaną uruchomione nieczynne dotąd zjazdy boczne z DK-91, czyli połączenia z ulicami Powstańców Śląskich, Zamenhofa, Ossowskiego, Przerwy – Tetmajera, Brzozową i Okrzei.

Według informacji przekazanej przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, w pierwszym tygodniu kwietnia, zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, ma zostać otwarta łącznica z ulicą Rejtana dla kierowców zmierzających na północ. Trochę dłużej potrwa uruchomienie skrzyżowania z ulicą Równoległą. Wkrótce zostanie także ogłoszony przetarg na wytyczenie zjazdu w ulicę Rakowską (kierunek Katowice) oraz wjazdu i wyjazdu z Sieroszewskiego – na oba połączenia ministerialna zgoda została wydana w terminie, który wymagał realizacji poza kontraktem głównym, jednak prace te mają zostać zrealizowane w bieżącym roku.

Obecnie mamy już wybudowane około 95 procent chodników i dróg rowerowych wzdłuż nowej alei Wojska Polskiego. Te prace również mają zostać zakończone w pełni tej wiosny.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.