UKRYŁ SIĘ NA STRYCHU PRZED POLICJĄ – POSZUKIWANY 3 LISTAMI GOŃCZYMI

Częstochowscy kryminalni, działając na podstawie trzech listów gończych, skutecznie zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który unikał odpowiedzialności za uchylanie się od alimentacji.

W czerwcu 2021 roku Sąd Rejonowy w Wieluniu wydał list gończy za 48-latkiem, rozpoczynając tym samym jego poszukiwania. Dodatkowo, Prokuratura w Częstochowie i Prokuratura w Wieluniu również wystawiły listy gończe, co potęgowało presję na zbiegu przed wymiarem sprawiedliwości. Kryminalni rozpoczęli skrupulatne dochodzenia, mające na celu ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny.

Po starannych analizach ustalono, że poszukiwany 48-latek może przebywać na terenie powiatu częstochowskiego, w jednej z posesji w gminie Mykanów. Zespół „Poszukiwaczy” precyzyjnie wytypował miejsce, gdzie podejrzany mógł ukrywać się przed organami ścigania. Działając zgodnie z planem, funkcjonariusze wkroczyli do wytypowanego mieszkania, posiadając pewność, że 48-latek jest obecny w środku.

Podczas przeszukania pomieszczeń natrafiono na mężczyznę, który postanowił schronić się na strychu budynku. Zastosowanie kajdanek na ręce trzymane z przodu pozwoliło bezpiecznie obezwładnić poszukiwanego i doprowadzić go do aresztu. Teraz, 48-latek będzie musiał spędzić najbliższe 12 miesięcy w więzieniu, spełniając wymiar sprawiedliwości za swoje wcześniejsze uchylanie się od odpowiedzialności alimentacyjnej. Zatrzymanie tego poszukiwanego jednostki to kolejny sukces częstochowskich kryminalnych, którzy skutecznie doprowadzili do zakończenia tej sprawy.

ŹRÓDŁO: POLICJA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.