UKRADLI DWA ROWERY SPOD GALERII HANDLOWEJ

W minionym tygodniu do komendy policji w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości około 7000 złotych. Przedmioty zostały skradzione spod galerii handlowej przy Alei Najświętszej Marii Panny.

W ciągu zaledwie piętnastu minut funkcjonariuszom udali się zatrzymać sprawców tego przestępstwa. Policjanci, po ustaleniu adresu, natychmiast udały się do miejsca zamieszkania podejrzanych. Tam odnaleziono skradzione rowery, które zostały zwrócone ich właścicielom. Dwóch mężczyzn, w wieku 30 i 42 lat, zostało zatrzymanych i przewiezionych do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty kradzieży.

Jeden z zatrzymanych był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, co skutkowało oskarżeniem o recydywę. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednak w przypadku recydywy może być ona zwiększona o połowę.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!