TRZECIA DROGA Z REKORDOWYM POPARCIEM

Według najnowszego sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski, dwie główne partie - PiS i KO - notują spadek poparcia, podczas gdy Trzecia Droga, czyli wyborcze porozumienie Polski 2050 i PSL, odnotowuje wzrost.

Zgodnie z wynikami sondażu, gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje się na pierwszym miejscu, jednak zanotowano spadek o ponad dwa punkty procentowe, osiągając 33 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska zajmuje drugie miejsce z 28,4 proc. poparcia, co oznacza minimalny spadek w porównaniu z poprzednim badaniem. Na trzecim miejscu plasuje się Trzecia Droga, zyskując 19,1 proc. poparcia, co stanowi wzrost o 3,1 pkt proc. Lewica notuje spadek o 1,3 pkt proc., zdobywając 8,7 proc. poparcia. Konfederacja przekonuje 7,7 proc. ankietowanych.

Eksperci zauważają, że Trzecia Droga zyskuje kosztem obu głównych partii, zwłaszcza przyciągając wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Profesor Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zauważył ten trend, podkreślając jednocześnie pytanie, czy utrzyma się on do wyborów samorządowych.

FOTO: PAP/RADEK PIETRUSZKA

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.