TRZECIA DROGA Z REKORDOWYM POPARCIEM

Według najnowszego sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski, dwie główne partie - PiS i KO - notują spadek poparcia, podczas gdy Trzecia Droga, czyli wyborcze porozumienie Polski 2050 i PSL, odnotowuje wzrost.

Zgodnie z wynikami sondażu, gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje się na pierwszym miejscu, jednak zanotowano spadek o ponad dwa punkty procentowe, osiągając 33 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska zajmuje drugie miejsce z 28,4 proc. poparcia, co oznacza minimalny spadek w porównaniu z poprzednim badaniem. Na trzecim miejscu plasuje się Trzecia Droga, zyskując 19,1 proc. poparcia, co stanowi wzrost o 3,1 pkt proc. Lewica notuje spadek o 1,3 pkt proc., zdobywając 8,7 proc. poparcia. Konfederacja przekonuje 7,7 proc. ankietowanych.

Eksperci zauważają, że Trzecia Droga zyskuje kosztem obu głównych partii, zwłaszcza przyciągając wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Profesor Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zauważył ten trend, podkreślając jednocześnie pytanie, czy utrzyma się on do wyborów samorządowych.

FOTO: PAP/RADEK PIETRUSZKA

Udostępnij post:

REMONT W BIBLIOTECE

Od 11 czerwca w budynku Biblioteki Publicznej przy al. NMP 22 niedostępna będzie m.in. Czytelnia Główna ze stanowiskami komputerowymi. Wypożyczalnia na parterze działa bez zmian.

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.

NOWY DYREKTOR MIEJSKIEGO SZPITALA ZESPOLONEGO

Beata Szafraniec została wskazana przez komisję konkursową na dyrektorkę Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Jest absolwentką prawa, a od ponad 10 lat jest związana z działalnością zarządczą w ochronie zdrowia.