Tragiczny wypadek w Kościelcu

Reklama

Policja bada przyczyny wypadku w Kościelcu, gdzie 28-latka potrąciła śmiertelnie 46-letniego mężczyznę leżącego na jezdni.

Częstochowscy policjanci oraz prokuratura badają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 46-letni mieszkaniec Karoliny. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19.00 w Kościelcu przy ulicy Warszawskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z częstochowskiej drogówki, 28-letnia kobieta prowadząca samochód marki Fiat Bravo najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku potrącenia, mieszkaniec Karoliny zmarł na miejscu.

Policja i prokuratura intensywnie pracują nad ustaleniem pełnych okoliczności wypadku. Przypominają jednocześnie wszystkim pieszym o konieczności posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Elementy te zwracają uwagę kierowców i mogą znacznie zwiększyć widoczność pieszego. Kierowcy z kolei są zobowiązani do dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz do bacznego obserwowania otoczenia. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach.

Źródło & foto: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Udostępnij post:

Reklama

Srebrny sukces Częstochowy w Taekwondo

8 i 9 marca w Eindhoven odbył się turniej Dutch Open G2, który zgromadził aż 1300 zawodników z całego świata, nie zabrakło „naszych” – Natana Kantorysińskiego i Glorii Perygi.

Nowa nawierzchnia na Rondzie Mickiewicza

Prace nad przedłużeniem ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej w Częstochowie postępują, a po zakończeniu inwestycji ruch w centrum miasta znacznie się poprawi.

Zastępczy przystanek Srebrna-Rondo

Uruchomiony będzie zastępczy przystanek dla linii 26 i skorygowana trasa objazdowa, obejmująca m.in. al. Kościuszki i al. Najświętszej Maryi Panny.

Nie używaj telefonu na przejściu!

Policja przypomina pieszym o zakazie korzystania z telefonów na przejściach dla pieszych, aby zwiększyć bezpieczeństwo i uniknąć wypadków.