Szkolenie dla JST: Efektywność w urzędzie

Reklama

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego realizuje unijnie dofinansowany projekt „Sprawny Urząd” na lata 2024-2026, mający na celu poprawę kompetencji pracowników JST w zakresie usług publicznych, cyfryzacji i zielonej gospodarki, z zachowaniem zasad równości płci.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego otrzymał wsparcie finansowe w ramach naboru FESL.05.14-IP.02-054/23, zorganizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego. Projekt pod tytułem „Sprawny Urząd” skierowany jest na lata 2024-2026 i przewiduje szkolenia dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027.

Całkowity budżet projektu wynosi 7 224 668,26 PLN, z czego 6 140 968,02 PLN stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Realizacja projektu potrwa od 1 kwietnia 2024 roku do 30 września 2026 roku. Głównym celem inicjatywy jest poprawa jakości usług publicznych świadczonych przez 33 jednostki samorządowe oraz jedną jednostkę budżetową w regionie, poprzez podnoszenie kompetencji pracowników, w tym umiejętności cyfrowych oraz dotyczących zielonej gospodarki.

Projekt przewiduje realizację czterech głównych zadań obejmujących szkolenia, studia podyplomowe oraz działania promocyjne i informacyjne. Do udziału w projekcie skierowano 1031 pracowników samorządowych, w tym 803 kobiety i 228 mężczyzn, zatrudnionych w jednostkach administracji na podstawie wyboru, powołania lub umowy o pracę.

W ramach projektu zakłada się wsparcie zarówno w zakresie umiejętności cyfrowych (570 osób) jak i „zielonych” (114 osób). Docelowo 877 uczestników, w tym 683 kobiety, ma uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe, a 97 osób, z czego 64 mężczyzn, zdobędzie kwalifikacje związane z zieloną gospodarką.

Zarówno podczas rekrutacji jak i realizacji projektu zadbano o zasadę równości szans i niedyskryminacji, tak aby kobiety i mężczyźni mieli równy dostęp do oferty edukacyjnej projektu, a wszystkie działania podejmowane w ramach projektu uwzględniają równość płci. Rekrutacja uzupełniająca do projektu odbędzie się od 3 do 13 marca 2025 roku.

Źródło& foto: Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Udostępnij post:

Reklama

Zastępczy przystanek Srebrna-Rondo

Uruchomiony będzie zastępczy przystanek dla linii 26 i skorygowana trasa objazdowa, obejmująca m.in. al. Kościuszki i al. Najświętszej Maryi Panny.

Obowiązek zgłoszenia schronu lub ukrycia

Właściciele i zarządcy budowli ochronnych w Częstochowie muszą zgłosić je do Urzędu Miasta do 1 kwietnia 2025 roku zgodnie z nową ustawą o ochronie ludności.

Młodzieżowy spektakl „Sekret” o uzależnieniach

Młodzież uczestnicząca w programie profilaktycznym „Przyszłość a Ty” zaprezentuje 21 marca 2025 roku w Częstochowie spektakl „Sekret” w reżyserii Grzegorza Jacha, poruszający problematykę uzależnień wśród młodych ludzi.

Srebrny sukces Częstochowy w Taekwondo

8 i 9 marca w Eindhoven odbył się turniej Dutch Open G2, który zgromadził aż 1300 zawodników z całego świata, nie zabrakło „naszych” – Natana Kantorysińskiego i Glorii Perygi.