STRAJK KOBIET W CZĘSTOCHOWIE

W piątek, 8 marca, w Częstochowie odbył się protest kilkudziesięciu osób w ramach Strajku Kobiet.

Strajk był reakcją na działania marszałka Szymona Hołowni w Sejmie, tragiczną śmierć brutalnie zgwałconej Lisy w Warszawie oraz zmiany w prawie dotyczące definicji gwałtu. Przebieg protestu kobiet zakłóciło nielegalne zgromadzenie „obrońców życia”.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował protesty w całym kraju, dążąc do wyrażenia postulatów dotyczących praw reprodukcyjnych kobiet oraz zapewnienia dostępu do skutecznych środków antykoncepcyjnych, takich jak pigułka „dzień po”. Demonstracje stanowią również wyraz solidarności z kobietami walczącymi o prawo do legalnej aborcji. Pikietowanie miało także na celu wyrażenie sprzeciwu wobec tragicznego gwałtu na Białorusince w Warszawie. Jedną z takich akcji przeprowadzono właśnie w piątek, 8 marca, w Częstochowie.

ŹRÓDŁO: MEDIA

ZDJECIE: FB STRAJK KOBIET

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.