STADION RAKOWA: PODPISANO UMOWĘ NA STUDIUM WYKONALNOŚCI BUDOWY NOWEGO STADIONU

Umowa na przeprowadzenie studium wykonalności budowy nowego stadionu piłkarskiego została podpisana przez władze miasta. Jednocześnie rozpoczęły się prace nad rozbudową zaplecza treningowo-szkoleniowego na obecnym stadionie Rakowa, co będzie wiązało się z kosztem przekraczającym 18 mln zł.

Pierwsze spotkanie robocze między przedstawicielami miasta a klubu, wraz z prezesem firmy Agraria, odbyło się już po podpisaniu umowy. Przez kolejne cztery miesiące firma ta ma przygotować studium, które zostanie podzielone na kilka części. Pierwsza z nich obejmie analizę rynku stadionów, z uwzględnieniem wielkości widowni oraz oszacowanie popytu i zainteresowania potencjalnych użytkowników. Druga część skupi się na analizie technicznej i finansowej istniejącej infrastruktury, w tym ocenie kosztów realizacji inwestycji. Trzecia część identyfikuje zadania i ryzyka związane z przedsięwzięciem, a czwarta zawiera wnioski i rekomendacje.

Studium ma więc określić lokalizację, wielkość oraz wstępną koncepcję architektoniczną nowego stadionu, a także analizę finansową całego projektu. Prace mają zostać zakończone do połowy lipca, a koszt opracowania wyniesie 157 tys. zł brutto.

W tym samym czasie trwają prace nad rozbudową Centrum Piłki Nożnej na obecnym stadionie Rakowa. Inwestycja obejmuje m.in. powiększenie budynków klubowych oraz budowę nowego boiska treningowego. Całkowity koszt tej rozbudowy to 18 mln 149 tys. zł, z czego ponad 9 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na połowę przyszłego roku, a ich realizatorem jest firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop.

Na spotkaniu na terenie Centrum Piłki Nożnej Raków, które odbyło się 15 marca, omawiano studium wykonalności dotyczące nowego stadionu oraz harmonogram prac nad obecną rozbudową. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM, Michał Konieczny, oraz przedstawiciele klubu Raków. Przed tym spotkaniem przedstawiciele miasta i klubu odwiedzili teren budowy, gdzie rozmawiali z kierownictwem oraz inspektorami nadzoru inwestorskiego.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

ZDJECIA: ŁUKASZ KOLEWIŃSKI UM

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.