SPORT SPEEDROWEROWY ZDOBYŁ UZNANIE PREZYDENTA MIASTA

W minionym roku sport speedrowerowy odnotował znaczący postęp, co znalazło uznanie zarówno wśród działaczy, jak i prezydenta Częstochowy, który serdecznie pogratulował zarówno działaczom, jak i zawodnikom.

Przedstawiciele speedrowerowego świata odwiedzili Urząd Miasta tuż przed świętami, 22 grudnia. W spotkaniu z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem uczestniczyli trener narodowej reprezentacji Tomasz Pokorski, reprezentant Polski Tomasz Włodarczyk oraz entuzjastyczny promotor speedroweru, Janusz Danek. Wszyscy trzej zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi wręczonymi przez prezydenta, a także przez naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Roberta Jasiaka. Sportowe trofea, które przynieśli ze sobą goście, stanowiły jednoznaczny dowód na udane osiągnięcia w mijającym roku.

Rok ten przyniósł liczne sukcesy dla polskiego speedroweru, charakteryzującego się rywalizacją na niehamowanych jednośladach na specjalnie przygotowanych torach. Na Mistrzostwach Świata Speedrowera w australijskiej Adelajdzie, zorganizowanych w listopadzie i grudniu, reprezentanci Polski zdobyli imponującą sumę 20 medali. To nie tylko triumf indywidualnych sportowców, ale także zasługa selekcjonera Tomasza Pokorskiego. Polscy zawodnicy, rywalizujący w różnych kategoriach wiekowych, od juniorek po grand weteranów, osiągnęli wyjątkowe wyniki. Arkadiusz Szymański został Indywidualnym Mistrzem Świata, a Tomasz Włodarczyk, jeden z gości Urzędu Miasta, zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Świata Weteranów. Dodatkowo, był członkiem zespołu, który zdobył złoto na Drużynowych Mistrzostwach Świata Weteranów.

Wsparcie finansowe z budżetu miasta na rozwój tej dyscypliny w ubiegłym roku wyniosło 42 tys. zł. Środki te wspierały zarówno szkolenie młodzieży, jak i sport na najwyższym poziomie, obejmując zawody międzynarodowe i krajowe.

ŹRÓDŁO/FOTO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.