ŚMIERTLENY WYPADKEK NA PASACH W CZĘSTOCHOWIE

W środę po południu doszło do tragicznego w skutkach wypadku na ulicy Legionów w Częstochowie. Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, intensywnie prowadzą dochodzenie w sprawie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego dramatycznego zdarzenia. Według wstępnych ustaleń, 80-letni kierowca osobowego Audi Q7 potrącił dwie kobiety znajdujące się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji, obie ofiary, 33-latka i 45-latka, niestety zmarły.

Miejsce tragedii to ulica Legionów na wysokości ul. Hallera, gdzie senior kierujący pojazdem osobowym wyprzedził inny samochód bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Nie zastosował się do zasad pierwszeństwa, potrącając pieszego na oznakowanym i oświetlonym przejściu. Warto zaznaczyć, że kierowca został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w organizmie, a wynik badania wykazał, że był trzeźwy.

Policjanci, we współpracy z prokuraturą, dokładnie analizują każdy aspekt tego tragicznego wypadku. Niewątpliwie szybko zapadający zmrok zimą oraz śliska nawierzchnia drogi mogą wpływać na bezpieczeństwo ruchu drogowego, co zwiększa ryzyko wypadków. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Policja przypomina, że piesi są jedną z najbardziej narażonych grup na wypadki drogowe, zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Zachęca również kierowców do zastosowania zasady ograniczonego zaufania, zawsze bacznie obserwując otoczenie i reagując odpowiednio na zmienne warunki drogowe. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od współodpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i szacunek dla życia innych.

ŹRÓDŁO: PŚ CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

PIERWSZY BIZNES- WSPARCIE W STARCIE

Nawet do pół miliona dla przedsiębiorczych! Firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i kulturalnej mogą uzyskać wysokie dotacje bezzwrotne.