RZĄD MA ZAMIAR ZIGNOROWAĆ INICJATYWĘ PREZYDENTA?

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą", jeden z wiceministrów w rządzie Donalda Tuska zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą. Zaznaczył, że prezydent nie ma roli w kreowaniu polityki finansowej państwa ani w układaniu prac Sejmu. Te słowa są odpowiedzią na weto prezydenckie i naciski ze strony Andrzeja Dudy, aby marszałkowie Sejmu i Senatu zwołali posiedzenia przed końcem roku.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił w środę, 27 grudnia, własny projekt ustawy, gwarantujący podwyżki dla nauczycieli, policjantów, żołnierzy i pracowników sektora budżetowego. Odrzucił propozycję rządu, która zawierała zapis dotyczący alokacji 3 miliardów złotych na rzecz TVP, Polskiego Radia i PAP. Duda argumentował, że nie może wyrazić zgody na to, z uwagi na rażące łamanie konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa. Podkreślił, że media publiczne należy najpierw rzetelnie naprawić zgodnie z prawem.

Wcześniej Jarosław Kaczyński zarzucił prezydentowi bierność w kwestii mediów publicznych, a premier Donald Tusk uspokajał, że rząd jest w stanie sobie z tym poradzić.

Prezydent Duda pragnie, aby marszałkowie Sejmu i Senatu zwołali posiedzenia jeszcze przed nowym rokiem, jednak wicemarszałek Piotr Zgorzelski wyklucza taką możliwość. Stwierdził, że marszałek Hołownia już wcześniej ustalił termin posiedzenia na 10 i 11 stycznia, i nie przewiduje zmiany tego harmonogramu. Wicemarszałek dodatkowo podkreślił, że prezydent nie będzie wpływał na ustalanie harmonogramu prac Sejmu.

ŹRÓDŁO: ONET

Udostępnij post:

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót