RUSZYŁY BEZPŁATNE BADANIA. ZADBAJ O ZDROWIE!

Od 1 marca dostępne są dwa miejskie programy diagnostyki zdrowotnej - jeden koncentrujący się na chorobach wątroby, a drugi na wczesnym wykrywaniu nowotworów piersi i jajników

Rozpoczynając od 1 marca w Częstochowie zostały uruchomione dwa programy diagnostyki zdrowotnej jako część rozstrzygnięć konkursowych. Pierwszy program skupia się na diagnozie włóknienia i marskości wątroby u osób cierpiących na cukrzycę oraz osób z prediabetycznymi stanami zagrożonymi niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby. Plan obejmuje przeprowadzenie ankiety przesiewowej, badań laboratoryjnych oraz weryfikacji wyników przez specjalistę, który w razie potrzeby skieruje pacjenta na elastografię wątroby, po której ustali dalsze postępowanie lecznicze.

Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z NZOZ Inter-Med, zlokalizowanym przy ulicy 1 Maja 27 (telefon: 787 653 980, 34/324 55 26).

Drugi program ma na celu wczesne wykrycie nowotworów złośliwych u osób z rodzin wysokiego ryzyka dziedzicznego zachorowania na raka piersi i jajnika. Badaniu mogą poddać się kobiety w wieku od 25 do 50 lat, które są zameldowane w Częstochowie i należą do grupy ryzyka. Program zakłada przeprowadzenie ankiety kwalifikacyjnej oraz badania genetycznego BRCA1. W przypadku uzasadnionej potrzeby pacjentki zostaną objęte konsultacją lekarską i psychologiczną. Badania będą realizowane przez Diagnostykę S.A. Częstochowa (telefon: 34 361 55 05) w punktach pobrań zlokalizowanych przy ulicach:

  • Brzeźnickiej 59,
  • Krakowskiej 19/21,
  • Wałach Dwernickiego 43/45,
  • Kilińskiego 166,
  • Łódzkiej 52/65,
  • Sułkowskiego 17,

oraz Gyncentrum (telefon: 34/506 57 65) przy ulicy Kozielewskiego 9.

Osoby zainteresowane proszone są o wizytę w wyżej wymienionych placówkach. 

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie