REMONT DK91 CZĘSTOCHOWA

Na drodze krajowej DK91 w Częstochowie trwają intensywne prace, a firma NDI, odpowiedzialna za remont, musi sprostać wyzwaniu związanemu z napiętym harmonogramem. Zgodnie z umową, 1 grudnia miała być gotowa gotowa trasa, jednak termin ten nie został dotrzymany, a do wykonania pozostało jeszcze sporo prac. Pytanie, czy drogowcy zdołają zakończyć przed końcem roku, kiedy to konieczne jest rozliczenie unijnej dotacji?

Mieszkańcy Częstochowy, ale również władze miasta, oczekując na zakończenie remontu miejskiego odcinka DK91. Pierwsi pragną normalności w poruszaniu się po mieście po wielu miesiącach utrudnień, a drudzy obawiają się utraty 165 mln zł unijnej dotacji, jeśli inwestycja nie zostanie rozliczona przed końcem 2023 roku…

Zgodnie z informacjami Miejskiego Zarządu Dróg, wykonawca prac zapewnia, że zasadnicze prace zakończą się zgodnie z planem pod koniec roku. To miałoby umożliwić przywrócenie ruchu kołowego na nową aleję Wojska Polskiego. Obywatele oraz władze miasta czekają z utęsknieniem na zakończenie prac, z nadzieją, że zainwestowany czas i środki przyniosą oczekiwane rezultaty, a kwestia unijnej dotacji zostanie pomyślnie rozwiązana.

 

Z wykorzystaniem informacji: Dziennik Zachodni

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.