REKORDOWA FREKWENCJA NA LINII S9 KOLEI ŚLĄSKICH

Koleje Śląskie przedstawiły wyniki statystyk dotyczących linii S9 za grudzień. W okresie od 10 do 31 grudnia blisko 25 tys. pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry.

Szczegółowe dane pokazują, że liczba podróżujących pociągami Kolei Śląskich na linii S9 wyniosła dokładnie 24 848 osób w grudniu. Rzecznik Kolei Śląskich, Bartłomiej Wnuk, wyjaśnił, że dane te pochodzą z liczników zamontowanych na pojazdach, uwzględniając wejścia pasażerów na poszczególnych dworcach, stacjach i przystankach.

Najwięcej podróżnych wsiadło na dworcu w Częstochowie – 6,4 tys., natomiast najmniej na przystanku w Mierzęcicach – 512. Stację Pyrzowice Lotnisko wybrało 2,1 tys. pasażerów. Z kolei najbardziej oblegane godziny podróży to 15:18 z Częstochowy i 12:01 z Tarnowskich Gór.

Linia S9 obsługiwana jest codziennie od 10 grudnia, kiedy to uruchomiono połączenia w ramach nowego, rocznego rozkładu jazdy pociągów. Na trasie między Częstochową a Tarnowskimi Górami kursuje 10 par pociągów Kolei Śląskich, a obsługiwane są one przez pojazdy 22WEd, znane jako „Elfy 2”. Średni czas kursowania pociągów wynosi około 2,5 godziny.

ŹRÓDŁO/FOTO: KOLEJE ŚLĄSKIE

 

Udostępnij post:

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.

REMONT W BIBLIOTECE

Od 11 czerwca w budynku Biblioteki Publicznej przy al. NMP 22 niedostępna będzie m.in. Czytelnia Główna ze stanowiskami komputerowymi. Wypożyczalnia na parterze działa bez zmian.

PIERWSZY BIZNES- WSPARCIE W STARCIE

Nawet do pół miliona dla przedsiębiorczych! Firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i kulturalnej mogą uzyskać wysokie dotacje bezzwrotne.