REKORDOWA FREKWENCJA NA LINII S9 KOLEI ŚLĄSKICH

Koleje Śląskie przedstawiły wyniki statystyk dotyczących linii S9 za grudzień. W okresie od 10 do 31 grudnia blisko 25 tys. pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry.

Szczegółowe dane pokazują, że liczba podróżujących pociągami Kolei Śląskich na linii S9 wyniosła dokładnie 24 848 osób w grudniu. Rzecznik Kolei Śląskich, Bartłomiej Wnuk, wyjaśnił, że dane te pochodzą z liczników zamontowanych na pojazdach, uwzględniając wejścia pasażerów na poszczególnych dworcach, stacjach i przystankach.

Najwięcej podróżnych wsiadło na dworcu w Częstochowie – 6,4 tys., natomiast najmniej na przystanku w Mierzęcicach – 512. Stację Pyrzowice Lotnisko wybrało 2,1 tys. pasażerów. Z kolei najbardziej oblegane godziny podróży to 15:18 z Częstochowy i 12:01 z Tarnowskich Gór.

Linia S9 obsługiwana jest codziennie od 10 grudnia, kiedy to uruchomiono połączenia w ramach nowego, rocznego rozkładu jazdy pociągów. Na trasie między Częstochową a Tarnowskimi Górami kursuje 10 par pociągów Kolei Śląskich, a obsługiwane są one przez pojazdy 22WEd, znane jako „Elfy 2”. Średni czas kursowania pociągów wynosi około 2,5 godziny.

ŹRÓDŁO/FOTO: KOLEJE ŚLĄSKIE

 

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.