RAZEM DLA BEZDOMNYM PUPILÓW

W samym sercu Częstochowy rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji "Charytatywnie dla Zwierząt", która ma na celu zebranie pożywienia, akcesoriów i środków czystości dla zwierząt ze schroniska przy ul. Gilowej. Wspólnie działają Młodzieżowa Rada Miasta, Częstochowska Organizacja Turystyczna oraz szkoły i stowarzyszenia wsparcia dla zwierząt. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) przyjmuje dary w swojej siedzibie do 18 grudnia.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk objął akcję honorowym patronatem. Organizatorzy apelują o przynoszenie wysokiej jakości pożywienia i akcesoriów, podkreślając, że nawet niewielka pomoc może sprawić, że święta będą wyjątkowe także dla bezdomnych zwierząt. W zeszłym roku udało się zebrać imponujące dwie tony karmy, 150 kocy, legowiska i inne potrzebne akcesoria.

Jeśli trudno dostarczyć dary osobiście, można skontaktować się z organizatorami pod numerem 662 513 922. Częstochowscy mieszkańcy, pamiętajmy o solidarności z bezdomnymi zwierzakami w czasie świąt!

Udostępnij post:

RAKÓW CZĘSTOCHOWA BEZ GOLA W MECZU ZE STALĄ MIELEC

Raków Częstochowa, aktualny mistrz Polski, nadal boryka się z problemami formy. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zakończyli wyjazdowe starcie w Mielcu przeciwko Stali z niedosytem – mecz zakończył się bez bramek.

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.