PRZEZ FAŁSZYWEGO LEKARZA BEZ UPRAWNIEŃ ZMARŁY DWIE KOBIETY CHORE NA RAKA, ODPOWIE PRZED SĄDEM

Fałszywy lekarz, oskarżony o oszustwa i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo dwóch kobiet cierpiących na nowotwory, stanie przed Sądem Rejonowym Katowice-Wschód. Według ustaleń Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód, mężczyzna, choć pozbawiony jakichkolwiek uprawnień do leczenia, podając się za lekarza, zalecił pacjentkom zaprzestanie dotychczasowego leczenia i przyjęcie fałszywej terapii.

Fałszywy lekarz przekonał kobiety, że nie chorują na nowotwory, lecz zostały zarażone patogenami, posługując się m.in. przedmiotem przypominającym wahadełko. Następnie obiecał, że jego „terapia” – obejmująca naświetlania generatorem plazmowym, plastry oczyszczające i maty grzewcze z kamieni – przyniesie im powrót do zdrowia. Łącznie od kobiet zebrał ponad 45 tysięcy złotych za porady i koszty wynajmu lamp do naświetlań.

Niestety, działania fałszywego lekarza spowodowały opóźnienie w prawidłowym leczeniu, co z kolei nieodwracalnie pogorszyło stan zdrowia pacjentek, które zmarły. Badania biegłego z medycyny potwierdziły szkodliwość jego działań, wskazując na utratę przez kobiety szansy na przedłużenie życia i zmniejszenie cierpień.

Mimo zarzutów, fałszywy lekarz nie przyznał się do winy ani nie składał wyjaśnień. Wcześniej nie był karany. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Sprawa ta rzuca światło na pilność potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i rzetelności w opiece zdrowotnej oraz konieczność surowszych sankcji wobec osób łamiących zaufanie pacjentów.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA

Udostępnij post:

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.

JEDNODNIOWE OBJAZDY

W związku z organizacją wyścigu kolarskiego w sobotę (15 czerwca) autobusy linii 18 będą jeździły zmienioną trasą.

63 NAGRODY DLA MŁODYCH NAJZDOLNIEJSZYCH

Młodzi- zdolni: 63 nagrody, w tym 31 dla uczniów szkół podstawowych, 29 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 3 dla uczniów szkół technicznych.

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót