PRZEZ FAŁSZYWEGO LEKARZA BEZ UPRAWNIEŃ ZMARŁY DWIE KOBIETY CHORE NA RAKA, ODPOWIE PRZED SĄDEM

Fałszywy lekarz, oskarżony o oszustwa i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo dwóch kobiet cierpiących na nowotwory, stanie przed Sądem Rejonowym Katowice-Wschód. Według ustaleń Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód, mężczyzna, choć pozbawiony jakichkolwiek uprawnień do leczenia, podając się za lekarza, zalecił pacjentkom zaprzestanie dotychczasowego leczenia i przyjęcie fałszywej terapii.

Fałszywy lekarz przekonał kobiety, że nie chorują na nowotwory, lecz zostały zarażone patogenami, posługując się m.in. przedmiotem przypominającym wahadełko. Następnie obiecał, że jego „terapia” – obejmująca naświetlania generatorem plazmowym, plastry oczyszczające i maty grzewcze z kamieni – przyniesie im powrót do zdrowia. Łącznie od kobiet zebrał ponad 45 tysięcy złotych za porady i koszty wynajmu lamp do naświetlań.

Niestety, działania fałszywego lekarza spowodowały opóźnienie w prawidłowym leczeniu, co z kolei nieodwracalnie pogorszyło stan zdrowia pacjentek, które zmarły. Badania biegłego z medycyny potwierdziły szkodliwość jego działań, wskazując na utratę przez kobiety szansy na przedłużenie życia i zmniejszenie cierpień.

Mimo zarzutów, fałszywy lekarz nie przyznał się do winy ani nie składał wyjaśnień. Wcześniej nie był karany. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Sprawa ta rzuca światło na pilność potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i rzetelności w opiece zdrowotnej oraz konieczność surowszych sankcji wobec osób łamiących zaufanie pacjentów.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA

Udostępnij post:

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.